Piłeczka szykuje następców. Wśród dzieci same asy

2023-05-23 10:00:00(ost. akt: 2023-05-23 10:16:49)

Autor zdjęcia: Piłeczka Pisz

TENIS STOŁOWY/// Adam Szyszkowski oraz Stanisław Pomichowski – to triumfatorzy turnieju zorganizowanego 17 maja w Piszu przez miejscowy klub Piłeczka.
Ten sam, którego seniorzy kompletnie zdominowali rozgrywki sezonu 2022/2023 w III lidze. Warto bowiem przypomnieć, że w trwających blisko rok zmaganiach nie przegrali… ANI RAZU. Jedyne punkty „uciekły” im przy jesiennym remisie z ówczesnymi wiceliderami – Ostródą. Wiosną ograli ich za to bez większego problemu.

Nasi tenisiści, poza przygotowaniami do oficjalnej przeprowadzki do II ligi, wyraźnie dbają o to, by mieć komu przekazać przysłowiową pałeczkę w pokoleniowej sztafecie. I to, co zobaczyliśmy 17 maja przy stołach hali sportowej SP 4 w Piszu, ma prawo napawać nadzieją, że i w przyszłości powodów do ligowej dumy nie zabraknie.

Rywalizacja w turnieju dzieci odbyła się w dwóch kategoriach wiekowych. W zmaganiach klas I-IV złoto wywalczył Adam Szyszkowski, drugi był Dawid Wykowski, a brąz zgarnęła Agata Świderska. Wśród reprezentantów klas V-VIII najlepszy okazał się Stanisław Pomichowski, któremu na prestiżowym podium towarzyszyli Dominik Szwarc i Dominik Nogacki.

W tym przypadku wynik nie był kluczowym celem dla naszych trenerów. Emocji jednak nie zabrakło, podobnie jak woli walki w młodych zawodnikach. Był i pot, były i łzy… Wszyscy uczestnicy zasłużyli na ogromne gratulacje – podsumowują organizatorzy.

Kamil Kierzkowski

Obrazek w tresci

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5