Nasza Diana, rekordzistka i mistrzyni

2023-03-22 09:00:00(ost. akt: 2023-03-22 09:27:59)
Diana Walendzik jest uczennicą Technikum Hotelarskiego w Zespole Szkół Zawodowych z Biblioteką Pedagogiczną w Piszu

Diana Walendzik jest uczennicą Technikum Hotelarskiego w Zespole Szkół Zawodowych z Biblioteką Pedagogiczną w Piszu

Autor zdjęcia: Archiwum prywatne

Szesnastoletnia Diana Walendzik, uczennica III klasy Technikum Hotelarskiego w Piszu, to prawdziwa mistrzyni zapamiętywania. Nastolatka może poszczycić się niezwykle imponującym osiągnięciem. W szkolnym konkursie matematycznym "Mistrz pamięci - liczby Pi" bezbłędnie wyrecytowała aż 1 200 cyfr liczby pi po przecinku! Zajęło jej to 13 minut. Swym niezwykłym talentem zadziwiła wszystkich uczestników tego wydarzenia.
Do tej pory jesteśmy w szoku i razem z innymi nauczycielami zastanawiamy się jak to jest możliwe? A ta zdolna młoda dziewczyna pokazała nam wszystkim, że jednak jest możliwe. Cieszymy się razem z nią i wszyscy jesteśmy bardzo dumni z naszej Diany — mówią zgodnie Dorota Zajkowska, matematyczka i organizatorka konkursu oraz Elżbieta Gromadzka, wychowawczyni nastolatki.

Diana Walendzik ma 16 lat, jest uczennicą III klasy Technikum Hotelarskiego w Zespole Szkół Zawodowych z Biblioteką Pedagogiczną w Piszu i stypendystką Prezesa Rady Ministrów oraz Starosty Powiatu Piskiego. Jak nam powiedziała jej wychowawczyni, to najlepsza uczennica nie tylko w klasie, ale również jedna z najlepszych uczniów w całej szkole.

Cały artykuł o tej niezwykłej nastolatce przeczytacie już w najbliższy czwartek w papierowym wydaniu Gazety Piskiej.

Elżbieta Żywczyk

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5