W Piszu rozmawiali o zagrożeniach dzieci i młodzieży

2023-03-16 10:01:47(ost. akt: 2023-03-16 10:41:15)
Wystąpienie wojewody Artura Chojeckiego

Wystąpienie wojewody Artura Chojeckiego

Autor zdjęcia: KPP w Piszu

Za nami konferencja pn. „Współczesne zagrożenia dzieci i młodzieży”, której organizatorem była Komenda Powiatowa Policji w Piszu i Powiatowa Stacja Sanitarno– Epidemiologiczna w Piszu. Patronat nad konferencją objął Wojewoda Warmińsko-Mazurski, a przedsięwzięcie to sfinansował Starosta Powiatu Piskiego.
W środę (15 marca br.) w Hotelu nad Pisą odbyła się konferencja pn.„ Współczesne zagrożenia dzieci i młodzieży”. Organizatorem była Komenda Powiatowa Policji w Piszu oraz Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Piszu. Patronat nad tym wydarzeniem objął Wojewoda Warmińsko – Mazurski Artur Chojecki. Przedsięwzięcie to sfinansował Starostwa Powiatu Piskiego. Konferencja adresowana była do policjantów oraz przedstawicieli instytucji z powiatu piskiego na co dzień pracujących z dzieci i młodzieżą.

Wśród zaproszonych gości byli: Jerzy Małecki - Poseł na Sejm RP, Artur Chojecki - Wojewoda Warmińsko – Mazurski, nadinsp. Tomasz Klimek - Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie, Janusz Dzisko – Warmińsko-Mazurski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Olsztynie oraz Andrzej Nowicki - Starosta Powiatu Piskiego.

Pierwszym prelegentem był Radosław Gruss, Kierownik Oddziału Promocji Zdrowia i Oświaty Zdrowotnej Wojewódzkiej Stacji Sanitarno –Epidemiologicznej w Olsztynie. Mówił o współczesnych zagrożeniach zdrowotnych dzieci i młodzieży w kontekście nowych trendów.

Kolejne wystąpienie należało do kom. Ewy Szczepanek z Wydziału Prewencji Biura Prewencji Komendy Głównej Policji. Pani komisarz zaprezentowała rolę Policji w procesie przeciwdziałania demoralizacji i przestępczości nieletnich.

O uzależnieniach od substancji psychoaktywnych mówił Radosław Ciechalski, psycholog, terapeuta, Kierownik Ośrodka Leczenia, Terapii i Rehabilitacji w Gaudynkach.

W dalszej kolejności o braku, nadmiarze i pustce emocjonalnej mówiła Emilia Wszołek, psycholog. Na koniec konferencji swoje wystąpienie miał Maciej Rokus, pełnomocnik Wojewody Warmińsko – Mazurskiego ds. Bezpieczeństwa, który swoją uwagę skupił na bezpieczeństwie dzieci i młodzieży nad wodą.

Wykładów wysłuchali Komendanci Miejscy i Powiatowi oraz policjanci z garnizonu warmińsko-mazurskiego zajmujący się sprawami nieletnich oraz profilaktyką społeczną. Licznie przybyli też dyrektorzy, pedagodzy i psycholodzy ze szkół z powiatu piskiego, kuratorzy sądowi, pracownicy ośrodków pomocy społecznej i przedstawiciele innych placówek podejmujących na co dzień działania ukierunkowane na zapewnienie dzieciom i młodzieży szeroko rozumianego bezpieczeństwa.
KPP w Piszu


2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5