Młodzi mają głos, czyli pierwsze forum w powiecie

2023-03-16 06:13:59(ost. akt: 2023-03-16 06:34:27)

Autor zdjęcia: I LO w Piszu

Wczoraj (15 marca) w Auli II Liceum Ogólnokształcącego w Piszu, odbyło się I Forum Samorządów Uczniowskich Powiatu Piskiego zorganizowane przez II LO "nowy" w Piszu. Jego celem było doświadczenie mądrej i pozytywnej rozmowy, a także wymiana myśli i poglądów na istotne dla młodych tematy.
W środę, 15 marca, w Auli II Liceum Ogólnokształcącego w Piszu, odbyło się I Forum Samorządów Uczniowskich Powiatu Piskiego zorganizowane przez II LO "nowy" w Piszu.

Młodzi przedstawiciele samorządów uczniowskich ze szkół powiatu piskiego dyskutowali na temat roli i miejsca młodzieży w mieście, w gminie i powiecie, wymienili się doświadczeniami i nawiązali nowe kontakty, a przede wszystkim poznali stanowisko władz samorządowych (gminnych, powiatowych i wojewódzkich) na temat roli młodzieży w życiu społeczności lokalnej oraz możliwości udziału w inicjatywach podejmowanych przez władze lokalne na rzecz młodzieży.

Udział i zaangażowanie młodych jako ekspertów, udowodnił, że to właśnie oni najlepiej i najwięcej wiedzą o sprawach, które ich dotyczą i są dla nich ważne.


2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5