Piłeczka jak po swoje. Kolejny krok w stronę awansu!

2023-02-27 13:50:37(ost. akt: 2023-02-27 13:53:27)
Dominują w III lidze i dają jednocześnie zbierać ligowe doświadczenie młodzieży

Dominują w III lidze i dają jednocześnie zbierać ligowe doświadczenie młodzieży

Autor zdjęcia: archiwum zespołu

TENIS STOŁOWY/// Zaskoczenie? Ani trochę! Piłeczka Pisz wciąż nie poznała goryczy porażki w III lidze. Tym razem nasi tenisiści ograli u siebie LZS Lubawa.
Niby człowiek wiedział, ale jednak trochę się łudził… – gdyby nad głowami lubawskich kibiców przypiąć komiksowy dymek, zapewne wpisać weń można byłoby właśnie tego typu treść. I nic w tym dziwnego, bo LZS z Piłeczką… nie wygrał jeszcze nigdy w swej historii.

Gdy gospodarze zameldowali się 26 lutego przy stołach SP4 w Piszu, widać było po nich jednak pełną koncentrację. – Przeciwnicy nic nie muszą, to na nas ciąży cała presja. Nie możemy pozwolić sobie na jakiekolwiek potknięcie – mówili przed pierwszym serwisem.

Robili swoje i pewnie zgarniali punkt za punktem. Gdy wypracowali „bezpieczną” przewagę, oddali stery swym juniorom. – Tę praktykę stosujemy już od dłuższego czasu. Jeśli młodzież ma się wdrażać w rywalizację na III-ligowym poziomie, to są to najlepsze ku temu okazje – podsumowuje ekipa Piłeczki, która ostatecznie wygrała 12:6.

Na pewny triumf nad LZS Lubawa złożyli się: Sebastian Nogacki (4,5 pkt), Paweł Zieliński i Waldemar Pawelczyk (po 2,5 pkt), Łukasz Mikucki (1,5 pkt), Andrzej Wojsław (1 pkt), Dominik Nogacki i Dominik Szwarc.

W sezonie 2022/2023 Piłeczka nie przegrała jeszcze ANI RAZU. Kolejny krok w stronę awansu do II ligi reprezentanci naszego powiatu mają okazję wykonać 5 marca, kiedy to rzucą na wyjeździe rękawicę KS Dekorglass Działdowo III.

Kamil Kierzkowski

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5