Zderzenie tira z osobówką. Jedna osoba w szpitalu

2023-01-31 09:27:15(ost. akt: 2023-01-31 09:38:02)

Autor zdjęcia: KPP w Piszu

Wczoraj (30 stycznia br.) około godz. 9.00 na drodze krajowej nr 58 na trasie Pisz— Ruciane- Nida, doszło do wypadku. Na łuku drogi w miejscowości Snopki samochód ciężarowy uderzył w osobówkę. Pasażerka osobówki trafiła do szpitala. To nie jedyne zdarzenie drogowe tego dnia w powiecie piskim.
Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że kierujący pojazdem marki Opel Agila wyjeżdżał z drogi podporządkowanej.


Nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu dla samochodu ciężarowego marki Volvo jadącego droga krajową od strony Rucianego – Nidy.Ostatecznie doszło do zderzenia obu aut.Pasażerka z osobówki zabrana została do szpitala. Kierowcy obu aut byli trzeźwi. Utrudnienia w ruchu na tym odcinku drogi krajowej trwały kilka godzin. Policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.


To nie jedyne zdarzenie drogowe, które miało miejsce w poniedziałek na naszych drogach. Niespełna godzinę później w Piszu na ul.Wojska Polskiego kierujący pojazdem marki Seat Altea na prostym odcinku drogi zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w jadący z przeciwka pojazd marki Volkswagen Passat.

W tym zdarzeniu nie ucierpiała żadna osoba. Kierowca seata ukarany został przez policjantów mandatem karnym w wysokości 1100 zł za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Na jego kontro trafiło też 10 punktów karnych.

Niewykluczone, że jedną z przyczyn obu tych zdarzeń były trudne warunki atmosferyczne i drogowe panujące tego dnia w naszym powiecie.

Policjanci apelują zatem do kierowców o zachowanie ostrożności na drogach i zdjęcie nogi z gazu.

KPP w Piszu

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5