"Rolnik" z Rucianego-Nidy miał w domu plantację narkotyków. To marihuana [ZDJĘCIA]

2023-01-25 13:03:35(ost. akt: 2023-01-26 18:38:51)

Autor zdjęcia: KPP w Piszu

Policjanci z Rucianego – Nidy mieli doręczyć wezwanie z sądu dla 30-letniego mężczyzny. Jakież było ich zdziwienie, gdy w jego mieszkaniu ujawnili namiot, w którym rosło 11 dorodnych krzaków marihuany.
W dniu 20 stycznia br. policjanci z Komisariatu Policji w Rucianem–Nidzie mieli za zadanie doręczyć wezwanie z sądu 30-latkowi. Pojechali zatem do miejsca jego zamieszkania w Rucianem–Nidzie.

Na klatce schodowej i pod jego drzwiami wyczuwalna była charakterystyczna woń marihuany. Pomimo wielokrotnego pukania nikt nie otwierał drzwi. Funkcjonariusze nacisnęli klamkę. Drzwi były otwarte, więc weszli do środka, by sprawdzić czy ktoś jest w mieszkaniu. Nikogo jednak nie było.


Jakież było zaskoczenie policjantów, gdy w jednym z pomieszczeń zauważyli specjalistyczny namiot z aparaturą. W środku rosło co najmniej 11 dorodnych krzaków konopi indyjskich wysokości około120 cm. W różnych miejscach w mieszkaniu leżały znaczne ilości suszu roślinnego, m.in. na zmywarce, na mikrofalówce, w szafkach, a nawet w opakowaniach po płytach.Policjanci ustalili, że właściciel jest w pracy. Skontaktowali się z nim i ostatecznie zatrzymali go. Mężczyzna nie krył swojego zdziwienia.Mieszkaniec Rucianego – Nidy usłyszał zarzut nielegalnego uprawiania i wytwarzania znacznych ilości konopi innych niż włókniste w celu osiągnięcia korzyści majątkowych. Jest to przestępstwo o wysokiej szkodliwości społecznej zagrożone karą pozbawienia wolności od 3 do 15 lat. Najbliższe trzy miesiące 30-latek spędzi w areszcie, bo decyzją sądu został tymczasowo aresztowany.
KPP w Piszu

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5