Uderzył w latarnię i odjechał. Był pijany

2023-01-20 09:41:03(ost. akt: 2023-01-20 12:21:18)
Miejsce zdarzenia

Miejsce zdarzenia

Autor zdjęcia: KPP w Piszu

W Orzyszu na ulicy Wojska Polskiego przed budynkiem poczty ktoś uszkodził barierkę i latarnię uliczną — w pobliżu leżały elementy rozbitego samochodu. Policjanci na podstawie zapisu z kamer monitoringu bardzo szybko ustalili, że był to samochód marki Seat Altea, który natychmiast odjechał z miejsca zdarzenia.
W czwartek (19 stycznia br.) po godz. 13.00 policjanci z Komisariatu Policji w Orzyszu otrzymali zgłoszenie, że na ul. Wojska Polskiego jest uszkodzona latarnia uliczna i barierka. Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce zdarzenia, do którego doszło w pobliżu poczty i przejścia dla pieszych. Na miejscu leżały elementy uszkodzonego samochodu.


Na podstawie zapisu z kamer monitoringu policjanci bardzo szybko ustalili, że kilka minut wcześniej w latarnię uderzył samochód marki Seat Altea, który natychmiast odjechał z miejsca zdarzenia. Sprawdzili, że pojazd ten należał do 44-letniego mieszkańca Orzysza.


Rozbitego seata zaparkowanego policjanci zauważyli przed blokiem właściciela, a jego samego zastali śpiącego w mieszkaniu. Od mężczyzny wyraźnie czuć było alkohol, więc sprawdzili jego stan trzeźwości. Badanie wykazało blisko 2 promile alkoholu w organizmie.

Mieszkaniec Orzysza przyznał się do tego, że kilka minut wcześniej kierował samochodem marki Seat Altea. Dodał, że wyjeżdżał z ul. Wyzwolenia. Włączając się do ruchu na ul. Wojska Polskiego nie zdołał wykręcić autem i uderzył w latarnię oraz barierkę. Natychmiast odjechał z miejsca i zaparkował samochód przed swoim blokiem. Powiedział też, że przed południem pił alkohol z kolegą, a ostatni raz spożywał go kwadrans przed tym, jak wsiadł za kierownicę.

Policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu teraz kara nawet 2 lat pozbawienia wolności.

KPP w Piszu

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5