Twierdza Pisz szykuje się na oblężenie. TSK ogra Lubliniankę?

2023-01-03 09:05:27(ost. akt: 2023-01-03 09:09:52)

Autor zdjęcia: TSK Roś Pisz

KOSZYKÓWKA/// W pierwszym tegorocznym starciu o punkty, TSK Roś zmierzy się u siebie 7 stycznia z Lublinianką Lublin. Czy podopieczni trenera Romana Skrzecza zdołają dopisać kolejny rozdział o słynnej już „Twierdzy Pisz”?
Z hali sportowej SP 4 w Piszu, faktycznie, w rozgrywkach II ligi punktów się raczej nie wywozi. Na siedem rozegranych w niej spotkań sześć zakończyło się zwycięstwem gospodarzy. Z kwitkiem odprawieni zostali sensacyjnie nawet liderzy z Pruszkowa, co jest jedyną skazą na ich niemal idealnym, dotychczasowym rekordzie sezonu 2022/2023.

Jedyną ekipą, która zdołała wyjechać znad Pisy bogatsza o ligowy skalp, okazały się Żubry Białystok (obecnie 4.).

Zrobią swoje?

Z Lublinianką, przynajmniej „na papierze”, powinno być piszanom łatwiej. Rywale, z którymi TSK zmierzy się w najbliższą sobotę, okupują ostatnie, 15. miejsce w tabeli. Dotychczas nie odnotowali żadnej wygranej na wyjeździe (a i u siebie ledwie 2).

Jak wyjdzie w praktyce? Ostatnie starcie obu drużyn było nadspodziewanie zacięte. „Jeziorowcy” wrócili jednak z tarczą z najdalszego wyjazdu w całym sezonie dzięki 5 punktom przewagi (72:77). Tym razem „wycieczka przez pół Polski” będzie działała na niekorzyść Lublinianki.

Plasujący się na 5. miejscu w stawce Pisz wydaje się wyraźnym faworytem spotkania. Zwłaszcza, gdy weźmie się poprawkę na tradycyjnie fenomenalne wsparcie ze strony miejscowych kibiców.

kk

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5