Zderzenie w Dygałach. Kierowca miał 3 promile

2022-12-09 09:03:26(ost. akt: 2022-12-09 09:14:01)

Autor zdjęcia: KPP w Piszu

W czwartek (8 grudnia br.) około godz. 17.00 w miejscowości Drygały, w gminie Biała Piska zderzyły się dwa samochody osobowe — pojazd marki Kia uderzył w jadącą z przeciwka Toyotę. Trzy osoby jadące toyotą trafiły do szpitala. Kierowca samochodu Kia miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie, trafił do aresztu.
Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że kierujący pojazdem marki Kia na prostym odcinku drogi, z niewyjaśnionych na chwilę obecną przyczyn, zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w jadący z przeciwka samochód marki Toyota.


Toyotą podróżował ojciec z dwiema córkami w wieku 6 i 14 lat. Cała trójka zabrana została do szpitala. Młodsza dziewczynka przewieziona została do szpitala w Olsztynie. Po przeprowadzeniu badań okazało się, że żadna z tych osób nie doznała poważniejszych obrażeń.


Samochodem marki Kia kierował 48-letni mieszkaniec Grajewa, który chciał uciec z miejsca zdarzenia, ale zatrzymany został przez kierowcę toyoty. Kierujący kia miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie.


Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy, a jego samochód zabezpieczyli. 48-latek trafił do policyjnego aresztu. Funkcjonariusze wyjaśniają przyczyny i okoliczności tego zdarzenia. Wszystko wskazuje na to, że po wytrzeźwieniu kierowca ten usłyszy zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz zarzut spowodowania zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

To niestety nie jedyny nietrzeźwy kierowca zatrzymany w czwartek na drogach powiatu piskiego. Przed godz. 13.00 oficer dyżurny piskiej komendy otrzymał zgłoszenie od obywatela, że po miejscowości Osiniak- Piotrowo, w gminie Ruciane- Nida, samochodem marki Toyota jeździ prawdopodobnie nietrzeźwy mężczyzna.

Policjanci zatrzymali opisany pojazd do kontroli drogowej. Za kierownicą siedział 52-letni mieszkaniec gminy Ruciane- Nida, od którego wyraźnie czuć było alkohol. Mężczyzna ten miał ponad ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Do tego kierowca ten nie posiadał uprawnień. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.
KPP w Piszu

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5