Wyróżnieni za uratowanie życia wychłodzonej kobiecie

2022-12-06 11:16:39(ost. akt: 2022-12-06 11:20:53)

Autor zdjęcia: KPP w Piszu

Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie nagrodził dwoje policjantów z Pisza, którzy uratowali życie kobiecie. Skrajnie wyziębioną i przemoczoną 62-letnią mieszkankę Pisza funkcjonariusze znaleźli w ustronnym miejscu nad rzeką. Natychmiast udzielili jej niezbędnej pomocy. Wyróżnienie dla sierż. Emilii Pławskiej i st. post. Szymona Zawalicha wręczył Komendant Powiatowy Policji w Piszu.
Komendant Powiatowy Policji w Piszu, insp. Marcin Kubas zaprosił do siebie sierż. Emilię Pławską i st. post. Szymona Zawalicha, aby podziękować im za uratowanie życia wychłodzonej kobiecie. Komendant wręczył podległym mu funkcjonariuszom nagrody przyznane im przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie, nadinsp. Tomasza Klimka.


Podkreślił, że jest dumny z tego, że ma w swojej jednostce takich właśnie policjantów wykazujących się zaangażowaniem i profesjonalizmem w wykonywaniu codziennych obowiązków służbowych. Dodał, że ich spostrzegawczość oraz wrażliwość z pewnością zapobiegły tragedii.


Przypomnijmy. Policyjny patrol z piskiej jednostki został wyróżniony za uratowanie życia wychłodzonej kobiecie. Do tego zdarzenia doszło późnym wieczorem 29 listopada br. Funkcjonariusze sprawdzali miejsca na terenie Pisza, gdzie mogą przebywać osoby narażone na wychłodzenie.

Nad rzeką, w miejscu bardzo ustronnym, zauważyli leżącą osobę. Była to kobieta, która nie reagowała na głosy policjantów. Kiedy się ocknęła powiedziała, że choruje na cukrzycę i nadciśnienie. Była wyraźnie przemarznięta i przemoczona. Nie miała butów. Funkcjonariusze okryli ją kocem termicznym i wezwali na miejsce pomoc medyczną. 62-letnia mieszkanka Pisza zabrana została do szpitala. Gdyby nie policjanci, kobieta nie przeżyłaby mroźnej nocy.

KPP w Piszu


2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5