Znów chwycili za rakiety. Medale i... apetyt na więcej!

2022-11-21 09:24:47(ost. akt: 2022-11-25 07:53:36)

Autor zdjęcia: Kamil Kierzkowski

BADMINTON/// Nie gaśnie zapał badmintonistów z powiatu piskiego. W miniony weekend nasi „spece od rakietek” szturmowali rozgrywki w Zielonce i Mikołajkach.
Na Międzynarodowe Mistrzostwa Mazowsza, już zgodnie z tradycją, wyruszyli reprezentanci Szkwału Ruciane-Nida. Z parkietu w Zielonce niejednokrotnie wracali z cennym łupem, tym razem nie mogło być inaczej. Pokładanych w niej nadziei nie zawiodła zwłaszcza doświadczona Agnieszka Trzcińska, która – w deblu z Anną Kocimską – zdobyła brąz.

Świetnie zawody rozegrał także Fabian Maleszewski (polsko-ukraiński mixt z Iryną Panchenko) oraz Adam Grala (polsko-ukraiński debel, w którym towarzyszył mu Andrei Mai).

Zabrakło nam trochę szczęścia, by ugrać coś więcej. Ale cóż, taki jest sport. Wielkie brawa dla Marka Rosy, który dopilnował, by turniej był, jak zresztą co roku, bardzo dobrze zorganizowany – podsumowuje Agnieszka Trzcińska.

Apetyt na złoto

W mikołajskiej Amatorskiej Lidze Badmintona wciąż nie znalazł się mocny na Mariusza Kraśnickiego. Reprezentant Orzysza w miniony weekend rozprawił się z Wiesławem Bieńkowskim, Pawłem Jarguzem oraz Marcinem Stawarskim. Co ważne – bez straty ani jednego seta.

Ligowej, złożonej z 12 nazwisk stawce przewodzi bowiem Wojciech Brodowski. Również niepokonany, lecz z „bardziej czystym” bilansem (po jednym secie „urwali” Kraśnickiemu na początku sezonu Rafał Śniadach oraz Tomasz Morgaś).

– Z Wojciechem Brodowskim czeka mnie trudna przeprawa, ale jestem dobrej myśli. Jest mocny. Skoro jednak w tamtym roku raz z nim wygrałem, to jest to w moim zasięgu i tym razem – podsumowuje Mariusz Kraśnicki.

Kamil Kierzkowski

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5