Piłeczka Pisz demoluje III ligę. Rywale wciąż bez szans

2022-11-21 12:24:08(ost. akt: 2022-11-21 12:31:03)

Autor zdjęcia: Piłeczka Pisz

TENIS STOŁOWY/// Piłeczka Pisz kontynuuje widowiskowy, zwycięski marsz przez III ligę. Nasi tenisiści tym razem rozgromili u siebie KS Dekorglass Działdowo.
Niedawni rywale, którzy przy stołach na hali sportowej SP 4 w Piszu zameldowali się 20 listopada, są ekipą cenioną na Warmii i Mazurach. Nie można ich lekceważyć. Forma, którą prezentuje dotychczas w sezonie 2022/2023 piska Piłeczka wymyka się III-ligowym standardom.

Gospodarze od początku byli stroną dyktującą rytm gry. Po 13 pojedynkach wygrywali już… 12:1. Wówczas klubowa „starszyzna” podjęła decyzję, by do walki ruszyła ich młodzież, która ledwie niedawno debiutowała w zmaganiach ligowych.

To dla nich zbieranie niezbędnego doświadczenia. Z czasem z pewnością zaprocentuje – przekonują nasi tenisiści.

Ostatecznie Pisz pokonał Działdowo 13:5, potwierdzając swe chęci do „przeprowadzki” na wyższy szczebel rozgrywkowy.

Na triumf złożyli się: Sebastian Nogacki, Paweł Zieliński, Łukasz Mikucki (po 3,5 pkt), Waldemar Pawelczyk (1,5 pkt), Andrzej Wojsław (1 pkt) oraz Dominik Nogacki, Dominik Szwarc i Stanisław Pomichowski.

Kolejną okazję na wzbogacenie konta piszanie będą mieli 26 listopada w Elblągu. Ugości ich miejscowy Mlexer II.

Nie ukrywamy, że jedziemy po zwycięstwo. Rywale w tym sezonie postawili typowo na młodzież. Cenimy ten ruch, ale mają już na koncie dwie porażki. My natomiast jedziemy w najmocniejszym składzie. Jesteśmy gotowi do walki i z ich seniorami, którzy są uprawnieni do gry. Wtedy będzie to, jak zwykle zresztą, zacięty i wyrównany pojedynek – podsumowuje Sebastian Nogacki, jeden z filarów Piłeczki.

Czy nieustająca passa zwycięstw przekłada się na wzmożone wsparcie kibiców?Tenis stołowy niestety nie jest tak popularny w Polsce jak piłka nożna, koszykówka czy siatkówka. Nie możemy jednak narzekać w tej kwestii. Czujemy ich wsparcie. Czy to bezpośrednio, poprzez doping z trybun, czy w przestrzeni internetowej, gdzie możemy liczyć na wiele motywujących słów. Za każdy rodzaj wsparcia, z całego serducha, dziękujemy.

Kamil Kierzkowski

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5