Weekend: dwóch kierowców po alkoholu, jeden po narkotykach

2022-11-21 09:36:22(ost. akt: 2022-11-21 09:44:51)
Kontrola drogowa

Kontrola drogowa

Autor zdjęcia: KPP w Piszu

Weekend na piskich drogach to kilka kolizji, dwóch nietrzeźwych kierowców — jeden miał prawie 3,5 promila — i kierujący po narkotykach.
Policjanci podsumowują: miniony weekend, na drogach powiatu piskiego, należał do bezpiecznych. Pomimo zimowych warunków drogowych nie doszło do żadnego wypadku, a jedynie do kilku niegroźnych kolizji.

W piątek (18 listopada br.) przed godz. 16.00 na ul. Dworcowej w Rucianem–Nidzie kierujący pojazdem marki Renault nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze w wyniku czego wpadł w poślizg i zjechał do przydrożnego rowu.

W sobotę (19 listopada br.) podobna sytuacja miała miejsce w Ukcie, gdzie kierujący samochodem marki Ford zjechał do przydrożnego rowu, a powodem był nadmierna prędkość.

Kilka minut później, w tej samej miejscowości, zderzyły się dwa samochody osobowe. Kierujący pojazdem marki Opel nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze. Wpadł w poślizg i uderzył w samochód marki Volkswagen Passat. W zdarzeniach tych na szczęście nie ucierpiała żadna osoba.

W trakcie weekendu policjanci w powiecie piskim zatrzymali dwóch kierujących jadących pod działaniem alkoholu. Pierwszego z nich funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej w sobotę przed godz. 23.00 w Orzyszu. Był to pojazd marki Volkswagen Passat, którym kierował 26-letni mieszkaniec gminy Orzysz.

Kierujący tym autem zwrócił uwagę policjantów, bo jechał wyjątkowo niebezpiecznie. Okazało się, że kierowca jest kompletnie pijany. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało prawie 3,5 promila alkoholu w organizmie. Do tego miał on orzeczony aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Obowiązywał go od lipca 2022 roku przez najbliższe 12 miesięcy za prowadzenie samochodu bez uprawnień.

Teraz 26-latek odpowie za popełnienie dwóch przestępstw. Pierwsze z nich to kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości, a drugie to złamanie zakazu orzeczonego przez sąd. Grozi mu za to kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Drugi nieodpowiedzialny kierowca to 36-letni mieszkaniec Białej Piskiej kierujący pojazdem marki Seat. Został zatrzymany do kontroli drogowej w niedzielę przed godz. 10.00 w Białej Piskiej. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że znajduje się w stanie po użyciu alkoholu. Jest to wykroczenie zagrożone karą aresztu albo grzywny nie niższej niż 2500 zł.

Do tego jeszcze kierujący pojazdem marki BMW zatrzymany do kontroli drogowej w sobotę po godz. 18.00 w Rucianem–Nidzie. Samochodem tym kierował 20-letni mieszkaniec tego miasta. Kierowca był trzeźwy, ale policjanci mieli podejrzenia, że znajduje się pod działaniem środków odurzających.

Badanie testerem narkotykowym potwierdziło przypuszczenia funkcjonariuszy. W tej sytuacji kierującemu pobrana została krew do dalszych badań. W jego mieszkaniu policjanci znaleźli niewielką ilość białego proszku, który okazał się amfetaminą.

Wszystko wskazuje na to, że 20-latek z Rucianego–Nidy usłyszy zarzut kierowania samochodem pod działaniem środków odurzających oraz zarzut posiadania narkotyków. Za popełnienie tych przestępstw grozi mu kara nawet 3 lat pozbawienia wolności.
KPP w Piszu
2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5