Jak uczcimy Święto Niepodległości?

2022-11-10 11:00:00(ost. akt: 2022-11-10 11:04:09)

Autor zdjęcia: pixabay

Przed nami długi weekend związany z Narodowym Świętem Niepodległości. W tym roku obchodzimy 104. rocznicę wolnej Polski. W całym kraju, w dniu 11 listopada, odbywają się uroczyste obchody tego święta. W powiecie piskim świętowanie rozpocznie się już dziś.
W Białej Piskiej, Orzyszu, Piszu i Rucianem-Nidzie, z okazji Narodowego Święta Niepodległości, w piątek (11 listopada) odbędą się uroczystości patriotyczne, a w wielu miejscach także imprezy towarzyszące obchodom tego święta. Niektóre z nich odbędą się już dziś (10 listopada). Zachęcamy do zapoznania się z ofertą i aktywnego uczestnictwa w wydarzeniach organizowanych na terenie Pisza i powiatu piskiego.

PISZ
Muzeum Ziemi Piskiej zaprasza na koncert „Upragniona Wolność”. Zaproszeni artyści wykonają najsłynniejsze piosenki patriotyczne i żołnierskie oraz zaprezentują prozę, poezję i wspomnienia walczących za Polskę. Koncert odbędzie się w czwartek, 10 listopada, o godz. 17:00 w sali konferencyjnej Hotelu Joseph Conrad.

Społeczne Ognisko Muzyczne zaprasza na koncert z okazji Święta Niepodległości, który odbędzie się w czwartek, 10 listopada, o godz. 17:30 w Społecznym Ognisku Muzycznym w Piszu.
W programie polskie pieśni żołnierskie i patriotyczne w wykonaniu Piskiego Chóru Kameralnego i utwory instrumentalne w wykonaniu słuchaczy Ogniska Muzycznego. Usłyszymy Polonez "Pożegnanie Ojczyzny" M. K. Ogińskiego i Polonez A-dur F. Chopina.

Międzynarodowy Turniej Halowej Piłki Nożnej o puchar Burmistrza Pisza z okazji Święta Niepodległości odbędzie się w piątek, 11 listopada, o godz. 10:00 w hali sportowej Szkoły Podstawowej Nr 4 w Piszu przy ul. Wołodyjowskiego 2A. Organizatorzy wydarzenia: Gmina Pisz, Miejsko-Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Piszu.

"Śpiewamy dla Niepodległej" w piątek, 11 listopada, o godz. 16.30, Plac Daszyńskiego w Piszu. Organizatorzy wydarzenia: Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, I LO w Piszu, Klub Lokalnych Inicjatyw Oświatowych w Piszu, Powiat Piski, Jerzy Małecki poseł na Sejm RP.

Piski Dom Kultury zaprasza na Koncert Pieśni Patriotycznych i Niepodległościowych w wykonaniu solistów i zespołów działających przy Piskim Domu Kultury, który odbędzie się w piątek, 11 listopada, o godz. 19:00 w Kościele p.w. św. Jana Chrzciciela w Piszu.

ORZYSZ
W czwartek, 10 listopada, mieszkańcy Orzysza i okolic będą mogli świętować odzyskanie przez Polskę niepodległości w sposób aktywny i rodzinny podczas VI Biegu Nocy Listopadowej. Podczas wydarzenia odbędzie się także Morsowanie dla Niepodległej, czyli inauguracja sezonu morsowego. Organizatorzy: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Orzyszu, Nadleśnictwo Giżycko, Run Team Tygrysy Orzysz, Ochotnicza Straż Pożarna w Orzyszu, Strażacki Klub Morsów ArysMors w Orzyszu zapraszają na Plażę Miejską w Orzyszu w czwartek, 10 listopada, o godz. 17:00

BIAŁA PISKA
Rodzinny Bieg Niepodległości odbędzie się w piątek, 11 listopada, o godz. 13.00 na stadionie miejskim w Białej Piskiej. W biegu po bieżni stadionu mogą wystartować wszyscy mieszkańcy gminy Biała Piska, bez względu na płeć czy wiek. Mile widziany jest strój sportowy w barwach narodowych, pomalowana na biało-czerwono twarz, czy posiadanie symboli narodowych podczas biegu. Zawodnik, który ukończy bieg, otrzyma pamiątkowy medal. Zapisy do biegu rozpoczną się już o godz. 12.30 na stadionie, w punkcie biura zawodów. Organizatorzy: Gmina Biała Piska i Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Białej Piskiej.

RUCIANE-NIDA
Do wspólnego świętowania Narodowego Dnia Niepodległości, które rozpocznie się jutro (11 listopada) o godz.10:00 od złożenia kwiatów pod Kamieniem Pamięci (UMiG Ruciane-Nida) zaprasza mieszkańców Dom Kultury w Rucianem-Nidzie. Bezpośrednio po mszy św. w intencji Ojczyzny, która rozpocznie się o godz.10:30, w kościele Matki Bożej Miłosierdzia w Rucianem-Nidzie odbędzie się część artystyczna obchodów Święta Niepodległości.2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5