Jeziorowcy po twardym boju w stolicy. Gorycz porażki

2022-10-10 09:31:10(ost. akt: 2022-10-13 07:33:17)

Autor zdjęcia: TSK Roś Pisz

KOSZYKÓWKA/// W trzeciej kolejce II ligi, ekipa TSK Roś Pisz uległa 8 października w stolicy Enerdze Basket Warszawa. Świetny występ Patryka Andruka!
Nasi II-ligowcy nie narzekają raczej na brak wrażeń w ledwie co rozpoczętym sezonie 2022/2023. Zaczęli od nieco „wymuszonej” pauzy (przełożony mecz z Lublinianką Basketball Lublin), później wygrali z Trójką Żyrardów. Po smaku zwycięstwa przyszedł czas i – niestety – na gorycz porażki.

Zafundowali ją w minioną sobotę obecni wiceliderzy – Energa Basket, którzy na własnym parkiecie od początku dali jasno do zrozumienia, że nie mają zamiaru dzielić się łupem. Pierwszą kwartę wygrali 22:15. Jednak i piszanie nie są ekipą „z pierwszej łapanki”, czego jasny wyraz dali w kolejnych dwóch odsłonach meczu (12:27, 13:17). Ostatnie słowo, niestety, należało jednak do miejscowych, którzy wygrywając czwartą kwartę 27:20 zapieczętowali tablicę wyników przy niekorzystnym dla „Jeziorowców” rezultacie 74:79.

Po stronie TSK punktowali: Patryk Andruk 22, Mateusz Bessman 21, Pavlo Bondarenko 16, Jan Świtaj 7, Jakub Stanisławajtys 4, Jakub Pellowski 3, Mateusz Kazimierczuk 1, Mikołaj Lackowski, Maksymilian Turski, Rafał Moroz, Kamil Zajkowski, Kacper Rogalski,

W najbliższą sobotę, 15 października, wielkie koszykarskie emocje wrócą na Mazury. W hali przy SP 4 w Piszu zamelduje się Sokół Ostrów Mazowiecka. Początek starcia o 18:00.