Pokazali, że tańczyć każdy może

2022-09-20 06:31:34(ost. akt: 2022-09-22 10:20:07)

Autor zdjęcia: ŚDS w Piszu

Na plenerowej scenie Piskiego Domu Kultury, w piątek (16 września) wystąpiło blisko 90 tancerzy z 15 Środowiskowych Domów Samopomocy województwa warmińsko-mazurskiego. Uczestnicy turnieju, który odbywał się w Piszu już po raz dwunasty, pokazali, że tańczyć każdy może.
Wojewódzki Turniej Tańca Środowiskowych Domów Samopomocy, impreza organizowana przez Środowiskowy Dom Samopomocy w Piszu, ma już swoją wieloletnią tradycję.

W tym roku na plenerowej scenie Piskiego Domu Kultury swoje taneczne umiejętności zaprezentowali przedstawiciele Środowiskowych Domów Samopomocy z Pisza, Białej Piskiej, Ełku, Giżycka, Kętrzyna, Lidzbarka, Nowej Wsi Ełckiej, Orzysza, Prejłowa, Reszla, Szczytna, Węgorzewa oraz trzech ŚDS-ów z Olsztyna.

Po raz kolejny osoby z różnymi niepełnosprawnościami udowodniły, że wielkie serce, ogromna pasja i poświęcenie, a także niebywałe zaangażowanie stanowią często większą wartość niż sama sprawność fizyczna. Pokazały, iż pomimo swoich licznych ograniczeń, chcą i potrafią cieszyć się tańcem. Tym samym dały dowód powiedzeniu, że „chcieć to móc”. Dziękujemy im za to z całego serca — podsumowują organizatorzy.

Podczas imprezy na Placu Daszyńskiego w Piszu można było zjeść różne potrawy z grilla, spróbować zupy grochowej, czy skosztować pysznych ciast oraz innych słodkości. Stoiska z potrawami cieszyły się dużym zainteresowaniem przybyłych gości. Nie mniejszą atrakcją okazała się fotobudka czy też pokaz zawodowych tancerzy. Słowem atrakcji, zarówno tych tanecznych, jak i rekreacyjnych nie brakowało.

Wygranym oraz wszystkim uczestnikom należą się serdeczne gratulacje i podziękowania. Następne spotkanie już za rok, czekamy na nie z niecierpliwością — zapewniają organizatorzy. — Za pomoc i wsparcie w przygotowaniu tegorocznego turnieju serdecznie dziękujemy Ewangelickiemu Stowarzyszeniu Betel, Bankowi BNP Paribas Oddział w Piszu, Piskiemu Domowi Kultury, Urzędowi Miejskiemu w Piszu, Miejsko-Gminnemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji w Piszu, Piernikarni Cafe, Studiu 49.Wyniki XII Wojewódzkiego Turnieju Tańca Środowiskowych Domów Samopomocy
Kategoria PARA:
I miejsce - ŚDS w Piszu
II miejsce - ŚDS w Prejłowie
III miejsce - ŚDS w Nowej Wsi Ełckiej
wyróżnienie - ŚDS w Reszlu

Kategoria GRUPA:
I miejsce - ŚDS w Prejłowie
II miejsce - ŚDS w Giżycku
III miejsce - ŚDS w Węgorzewie
wyróżnienie - PŚDS w Białej Piskiej
2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5