Nietrzeźwi kierowcy, wypadek i ranni. Policyjny bilans weekendu

2022-09-19 10:11:25(ost. akt: 2022-09-19 10:18:54)
W nocy z soboty na niedzielę (17/18 września) na trasie Wiartel – Wiartel Mały, nietrzeźwy kierowca audi uderzył w drzewo

W nocy z soboty na niedzielę (17/18 września) na trasie Wiartel – Wiartel Mały, nietrzeźwy kierowca audi uderzył w drzewo

Autor zdjęcia: KPP w Piszu

W trakcie minionego weekendu policjanci, w powiecie piskim, zatrzymali 3 nietrzeźwych kierowców. Jeden z nich, kierując samochodem marki Audi, uderzył w drzewo. Dwie osoby trafiły do szpitala, a kierowca do policyjnego aresztu. Policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności tego wypadku.
W nocy z soboty na niedzielę (17/18 września) na trasie Wiartel – Wiartel Mały, w gminie Pisz, doszło do wypadku drogowego. Samochód marki Audi uderzył w drzewo.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący audi najprawdopodobniej nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze. Na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze, gdzie uderzył w drzewo.


Samochodem tym kierował 22-letni mieszkaniec Pisza, który miał ponad 1 promil alkoholu w organizmie. Razem z nim jechał jeszcze mężczyzna i kobieta. Pasażerowie zabrani zostali do szpitala. Stan zdrowia mężczyzny jest bardzo ciężki.


Kierowca audi został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Funkcjonariusze wyjaśniają przyczyny i okoliczności tego zdarzenia. Niestety to nie jedyny nietrzeźwy kierowca zatrzymany w miniony weekend na drogach powiatu piskiego.

W piątek (16 września br.) po godz. 18.00 w Orzyszu patrol piskiej drogówki zatrzymał do kontroli pojazd marki Renault. 56-letni mieszkaniec Ełku, kierujący tym samochodem, miał blisko 0,5 promila alkoholu w organizmie, co jest wykroczeniem.

Ponad 0,5 promila miał kierowca audi zatrzymany do kontroli w sobotę (17 września br.) w miejscowości Pogobie Średnie w gminie Pisz. Samochodem tym kierował 46-letni mieszkaniec gminy Turośl, który odpowie teraz za popełnienie przestępstwa zagrożonego karą pozbawienia wolności nawet do 2 lat.

Przed sądem stanie też 44-letni mieszkaniec Orzysza kierujący samochodem marki Opel. Został zatrzymany przez policjantów do kontroli drogowej w piątek po godz. 19.00. Okazało się, że kierował samochodem nie mając tego uprawnień. Jest to wykroczenie zagrożone karą grzywny w wymiarze od 1500 zł do 30 000 zł.

KPP w Piszu

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5