Orzyska szkoła rozbiła bank!

2022-09-19 04:57:16(ost. akt: 2022-09-19 08:40:47)
Kronika SKO rok szkolny 2021/2022 Zespół Szkolno-Przedszkolny w Orzyszu  - okładka

Kronika SKO rok szkolny 2021/2022 Zespół Szkolno-Przedszkolny w Orzyszu - okładka

Autor zdjęcia: ZS-P Orzysz

Trzydzieści tysięcy złotych — tyle zgarnęła Szkolna Kasa Oszczędności Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Orzyszu, zdobywając I miejsce w etapie krajowym Konkursu PKO SKO 2021/2022 i Nagrodę Internautów. Najlepszym z najlepszych, gratulujemy!

Komisja Konkursowa na etapie krajowym Konkursu dla SKO doceniła działania Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Orzyszu i przyznała mu I miejsce oraz nagrodę w wysokości 20 000 zł, a opiekunkom SKO: Alicji Daszkiewicz i Sylwii Wrzosek platynowe odznaki w dowód uznania za ponadprzeciętne działania w zakresie edukacji ekonomicznej, nauczanie przedsiębiorczości na miarę XXI wieku oraz upowszechnianie praktycznych aspektów oszczędzania wśród uczniów. Szkoła uzyskała też najwięcej głosów, zdobywając tym samym Nagrodę Internautów w wysokości 10 000 zł.

Ogromnie cieszymy się z podwójnej wygranej. Już od wielu lat uczymy się oszczędzać, razem bawimy się i uczymy — mówią zgodnie Alicja Daszkiewicz i Sylwia Wrzosek, opiekunki orzyskiego SKO.

— Dziękujemy wszystkim SKO-wiczom za włożoną pracę, bo to dzięki ich zaangażowaniu odnieśliśmy ten sukces. Dziękujemy również organowi prowadzącemu naszej gminy, dyrekcji szkoły, nauczycielom, pracownikom szkoły, rodzicom, mieszkańcom Orzysza, sympatykom z całej Polski oraz różnych stron świata, którzy wspierają SKO.

Szczególne podziękowania składamy naszemu Bankowi PKO w Orzyszu pod kierownictwem Pani Anny Demiańczuk za ogromne wsparcie i wielkie serce dla wszystkich naszych pomysłów i akcji. Przy okazji serdecznie dziękujemy ROD Białystok, który dał nam szansę i wytypował nas w etapie regionalnym, dając szansę na główną wygraną w etapie krajowym. Z całego serca dziękujemy wszystkim tym, którzy na nas głosowali i we wszystkim nas wspierali. Nagroda jest dla nas źródłem satysfakcji oraz motywacją do kolejnych działań — dodają opiekunki.


Organizowany od ponad 50 lat Konkurs SKO dla szkół i nauczycieli to zwieńczenie całorocznej pracy Nauczycieli-Opiekunów SKO realizujących założenia programu edukacyjnego Szkolnych Kas Oszczędności.
Działania pod szyldem SKO mają na celu zdobywanie i kształtowanie przez uczniów umiejętności niezbędnych do funkcjonowania we współczesnym świecie. PKO Bank Polski dba o to, aby od najmłodszych lat przygotowywać dzieci i młodzież do mądrego zarządzania pieniędzmi oraz dbania o siebie i planetę. Dlatego inicjatywy pod patronatem Szkolnych Kas Oszczędności dotyczą m.in.: nauki oszczędzania, przedsiębiorczości, ekologii, zdrowego odżywiania i aktywnego stylu życia oraz cyberbezpieczeństwa.

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5