Policjant w czasie wolnym zatrzymał pijanego kierowcę

2022-09-16 09:06:46(ost. akt: 2022-09-16 09:14:13)
Interwencję podjął st. asp. Karol Załęski, który na co dzień pełni służbę w Komisariacie Policji w Białej Piskiej

Interwencję podjął st. asp. Karol Załęski, który na co dzień pełni służbę w Komisariacie Policji w Białej Piskiej

Autor zdjęcia: KPP w Piszu

W czwartek (15 września) policjant, będący po służbie, zatrzymał nietrzeźwego kierowcę. Zdarzenie miało miejsce po godz. 17.00 na trasie Pisz - Biała Piska. Interwencję podjął st. asp. Karol Załęski, który na co dzień pełni służbę w Komisariacie Policji w Białej Piskiej.
Policjant, w czasie wolnym od służby, jechał z rodziną do Pisza. Jeszcze w Białej Piskiej zauważył samochód marki Volkswagen Passat, którego kierujący zachowywał się dość dziwnie.

Najpierw zatrzymał się przed przejściem dla pieszych, gdzie nie było żadnych pieszych. Potem na zmianę jechał i zatrzymywał się bez powodu, od czasu do czasu włączając światła awaryjne.

Na prostym odcinku kierowca volkswagena jechał całą szerokością drogi i wyraźnie miał problem z utrzymaniem toru jazdy. Wiele wskazywało na to, że kierujący jest pod działaniem alkoholu. Policjant cały czas jechał za nim mimo, że spieszył się z dzieckiem na umówioną wizytę u lekarza w Piszu.

W pewnym momencie passat skręcił z drogi głównej. Wtedy st. asp. Karol Załęski zajechał mu drogę i zabrał kluczyki uniemożliwiając dalszą jazdę. Od kierującego wyraźnie czuć było alkohol, a na tylnej kanapie leżała rozpoczęta butelka wódki.

Funkcjonariusz wezwał patrol. Policjanci, którzy przyjechali na miejsce ustalili, że samochodem tym kierował 30-letni mieszkaniec gminy Biała Piska. Badanie stanu trzeźwości kierującego wykazało blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Do tego mężczyzna ten nie posiadał uprawnień do kierowania.

Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem. Grozi mu kara nawet 2 lat pozbawienia wolności.

KPP w Piszu


2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5