Kajakarski wyścig. Ruszą szlakiem Wańkowicza

2022-09-16 08:00:00(ost. akt: 2022-09-16 09:18:30)

Autor zdjęcia: archiwum organizatorów

Miłośnicy sportów wodnych i aktywnego wypoczynku zmierzą się 24 września w IV edycji zawodów kajakowych "Pisą na szlaku Wańkowicza". Ruszyła rejestracja!
Zawody rozegrane zostaną w trzech kategoriach: OPEN (indywidualna); rodzinna i VIP. - Przygotowaliśmy atrakcyjne nagrody, naprawdę warto wziąć udział w zawodach - przekonują organizatorzy z Piskiego Klubu Taekwondo.

- Dla tych, którzy niepewnie czują się w kajakowych rozgrywkach przygotowaliśmy strefę kibica. Będziemy zagrzewać do walki, gratulować zwycięzcom i pocieszać smutnych. Wszystkich serdecznie zapraszamy, odwiedźcie nas, choćby na chwilę, porozmawiamy, wypijemy kawę, pomyślimy co wyszło, a co poprawić - dodają.

Impreza nawiązuje do 1935 roku, kiedy to nasze strony odwiedził słynny Melchior Wańkowicz. Wraz z córką Martą zwiedził tę cześć Prus Wschodnich, podziwiając mazurską przyrodę. W wyniku tej wyprawy powstała jedna z najważniejszych książek pisarza pt. „Na tropach Smętka”, która do wybuchu II wojny światowej doczekała się kilku wydań.

- Zawody to okazja do przywrócenia pamięci o tej wizycie i budowania na tej podstawie wizerunku Mazur jako miejsca m.in. do rozwoju aktywnego wypoczynku przy wykorzystaniu bogactwa zasobów naturalnych - przekonują organizatorzy.

24 września, plaża przy Hotelu ROŚ, start godz. 10.00.

By stanąć w kajakarskie szranki, należy wypełnione ZGŁOSZENIE dostarczyć do Powiatowego Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Piszu lub przesłać na adres mail: pmos@powiat.pisz.pl, klubtaekwondo.pisz@interia.pl

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5