OFICJALNIE: Poświata zrezygnował z funkcji trenera Mazura Pisz

2022-09-14 17:47:09(ost. akt: 2022-09-15 07:44:12)

Autor zdjęcia: Kamil Kierzkowski

To już oficjalnie. Kolejny rozdział w historii Mazura Pisz dobiegł końca. Sebastian Poświata zrezygnował z funkcji trenera seniorów piskiego klubu.
Wspomniany szkoleniowiec był jednym z niewielu filarów ze "starej załogi", który zdecydował się pozostać w szeregach Mazura w czasie, gdy klub dopadł dość głęboki kryzys.

Pomógł piskiej drużynie m.in. otrząsnąć się po bolesnym spadku do klasy A (sezon 2017/2018). W tych trudnych chwilach podjął niełatwą decyzję o pełnieniu obowiązków nie tylko zawodnika, ale i trenera.

Początek szkoleniowej drogi nie należał do łatwych. Mazurowi, w znacznej mierze opierającemu się na młodzieży, pierwsze mecze ewidentnie nie wychodziły. Trener prosił wówczas kibiców o odrobinę cierpliwości. I faktycznie. Po kilku miesiącach, gdy "futbolowe puzzle" zostały przez niego względnie poukładane, gra piszan zaczęła wyglądać zupełnie inaczej.

Najlepszym tego dowodem był wyczekiwany od dawna powrót do klasy okręgowej (Mazur kompletnie zdominował zmagania w sezonie 2020/2021, zapewniając sobie awans jeszcze przed końcem rozgrywek).

Po przeprowadzce szczebel wyżej zwycięska passa się skończyła. Poza triumfem nad Roną 03 Ełk, brygada trenera Sebastiana Poświaty odnotowała do tej pory 5 porażek (obecnie zajmuje 15., przedostatnie miejsce w tabeli).

Rezygnacja oznacza dla ekipy Mazura Pisz zmiany. Pozostaje trzymać kciuki, by były to zmiany, które pchną piszan na nowe (choć stare) zwycięskie tory.

WIĘCEJ INFORMACJI WKRÓTCE.

Kamil Kierzkowski

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5