17-latka była poszukiwana. Wpadła. I to z marihuaną

2022-09-03 07:52:58(ost. akt: 2022-09-03 07:58:19)

Autor zdjęcia: KPP w Piszu

- Znalazłam je nad jeziorem, wzięłam z ciekawości - twierdziła 17-latka, u której podczas kontroli drogowej zauważono zawiniątko z marihuaną. Nastolatka została zatrzymana w policyjnym areszcie i usłyszała zarzut posiadania narkotyków. Nie wyszła jednak na wolność, bo była... poszukiwana celem umieszczenia w młodzieżowym ośrodku wychowawczym.
W środę (31 sierpnia br.) po godz. 20.00 na ulicach Pisza policjanci zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki VW Polo. Kierowcą był 33-letni mieszkaniec miasta. Razem z nim jechała 17-letnia dziewczyna pochodząca z piskiej gminy. W trakcie wykonywanych czynności funkcjonariusze znaleźli u nastolatki woreczek strunowy z zawartością suszu roślinnego. Badanie testerem narkotykowym wykazało, że jest to marihuana.

Dziewczyna została zatrzymana w policyjnym areszcie. Następnego dnia usłyszała zarzut posiadania środków odurzających, ponieważ zgodnie z prawem osoba, która ukończyła 17-lat ponosi już odpowiedzialność karną, czyli odpowiada jako osoba dorosła za popełnione przestępstwa i wykroczenia.

Nastolatka przyznała się do popełnienia zarzucanego jej czynu. Powiedziała policjantom, że woreczek z suszem roślinnym znalazła nad jeziorem i wzięła z ciekawości. Po zakończeniu czynności procesowych 17-latka nie została jednak zwolniona do domu Była bowiem poszukiwana celem umieszczenia w młodzieżowym ośrodku wychowawczym, gdzie została odwieziona.

Za posiadanie narkotyków grozi jej kara nawet 3 lat pozbawienia wolności.

KPP w Piszu

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5