O włos od czołówki - wyprzedzał na zakręcie

2022-08-06 10:00:00(ost. akt: 2022-08-06 08:26:18)
zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: policja

Policjanci piskiej drogówki byli świadkami brawurowej i bardzo niebezpiecznej jazdy kierowcy hondy, który na zakręcie wyprzedzał inne pojazdy i o mały włos nie zderzył się czołowo z samochodem jadącym z przeciwka.
Na łuku drogi krajowej nr 58, między Piszem a Rucianem-Nidą, kierowca samochodu marki Honda Accord zlekceważył znak A3 - „niebezpieczne zakręty - pierwszy w prawo” i postanowił wyprzedzić jadące przed nim samochody.

Widoczność kierującego była bardzo ograniczona, bo jechał on samochodem typu „anglik”, czyli z kierownicą po prawej stronie. W trakcie wyprzedzania o mały włos nie zderzył się czoło z pojazdem jadącym z przeciwka. Do spowodowania wypadku zabrakło jedynie kilku centymetrów — relacjonuje nadkom. Anna Szypczyńska, rzecznik prasowy KPP w Piszu.


Policjanci piskiej drogówki zatrzymali nieodpowiedzialnego kierowcę do kontroli drogowej.

— Za kierownicą hondy siedział 61-letni mieszkaniec gminy Biała Piska. Za rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego funkcjonariusze zatrzymali kierującemu prawo jazdy. W dalszej kolejności, za swoje skrajnie brawurowe i wysoce niebezpieczne zachowanie na drodze, odpowie przed sądem — dodaje rzeczniczka.2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5