Chciał ustawić przetarg, wpadł na gorącym uczynku

2022-08-06 06:42:51(ost. akt: 2022-08-06 07:26:40)
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: Shutterstock

Mieszkaniec województwa śląskiego chciał wygrać przetarg publiczny w Urzędzie Miejskim w Piszu, zaproponował więc innemu uczestnikowi aby się wycofał. W zamian zaproponował mu najpierw 40, a potem 100 tys. zł. Celu nie osiągnął, bo został zatrzymany przez policjantów w piskim urzędzie na gorącym uczynku.
Czynności w tej dość nietypowej sprawie pod nadzorem prokuratury prowadzą śledczy z Komendy Powiatowej w Piszu.

Do popełnienia przestępstwa w związku z organizowanym przetargiem dotyczącym niezabudowanej nieruchomości w okolicach Pisza doszło w dniu 25 lipca w Urzędzie Miejskim w Piszu. Policjanci na gorącym uczynku zatrzymali w magistracie 37-letniego mieszkańca województwa śląskiego, który chciał zarobić na tym przetargu.

Mężczyzna ten najpierw próbował dogadać się z mieszkańcem Pisza zainteresowanym tą nieruchomością, by ten nie brał udziału w przetargu. W zamian zaproponował mu 40 000 zł. Kiedy mężczyzna odmówił, mieszkaniec województwa śląskiego zaoferował, że za kwotę 100 000 zł sam zrezygnuje z udziału w tym przetargu.

Negocjacje nie powiodły, a cel nie został osiągnięty — oferent przetargowej ustawki został zatrzymany przez policjantów na gorącym uczynku popełnienia przestępstwa.

37-letni mieszkaniec województwa śląskiego usłyszał zarzut zakłócenia przetargu publicznego, grozi mu za to kara do 3 lat pozbawienia wolności. Decyzją prokuratora mężczyzna pozostaje pod policyjnym dozorem, a gotówkę w kwocie 85 000 zł, którą miał przy zabezpieczono na poczet przyszłej kary.


2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5