Statuetka „Servire Auso” dla Adama Trzonkowskiego

2022-08-04 07:48:18(ost. akt: 2022-08-04 08:36:59)

Autor zdjęcia: Kamil Kierzkowski

Dzielnicowy z Komisariatu Policji w Białej Piskiej, st. asp. Adam Trzonkowski, został uhonorowany statuetką „Servire Auso”. Otrzymał ją podczas Wojewódzkich Obchodów Święta Policji w Orzyszu.
Starszy aspirant Adam Trzonkowski – dzielnicowy z Komisariatu Policji w Białej Piskiej uhonorowany został statuetką „Servire Auso”. Otrzymał ją podczas Wojewódzkich Obchodów Święta Policji, które odbyły się w dniu 29 lipca br. w Orzyszu.


Statuetka „Servire Auso” to wyróżnienie przyznawane od 2021 roku dla policjantów z garnizonu warmińsko – mazurskiego, którzy w związku z wykonywaniem obowiązków służbowych ryzykują własnym życiem, bądź zdrowiem ratując innych albo swoim wyjątkowym zaangażowaniem przyczynili się do wymiernej poprawy sytuacji osób znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej.

Do wyjątkowości zasługi i postaw zasługujących na szczególne uznanie zarówno ze strony przełożonych, jak i społeczeństwa nawiązuje nazwa statuetki odlanej z brązu. Jej autorem jest Izydor Borys, uznany artysta i wykładowca akademicki pochodzący z Olsztyna.


fot. Kamil Kierzkowski

W tym roku kapituła złożona z ks. abp. dr Józefa Górzyńskiego, Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olszynie, nadinsp. Tomasza Klimka i Przewodniczącego Warmińsko- Mazurskiego Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów w Olsztynie, podinsp. Sławomira Koniuszego zdecydowała, że wyróżniony zostanie st. asp. Adam Trzonkowski.

Policjant ten od wielu już lat zaangażowany jest w działalność charytatywną na rzecz chorych dzieci. Od 2017 roku organizuje zbiórki nakrętek w ramach akcji „Nakręć się na pomaganie”. W trakcie sześciu edycji nazbierał już ponad 50 ton plastikowych korków. Dochód z ich sprzedaży przekazuje na leczenie i rehabilitację chorych dzieci.

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5