Kompletnie pijany pojechał do sklepu po... alkohol

2022-08-03 10:17:03(ost. akt: 2022-08-03 10:24:20)
Do policyjnego aresztu trafił 68-letni mieszkaniec Warszawy. Kompletnie pijanego mężczyznę, który przyjechał do sklepu po alkohol zatrzymali klienci sklepu, zabrali mu kluczyki i o wszystkim powiadomili policję. Jak się okazało "spragniony" kierowca miał blisko 3 promile.
We wtorek (2 sierpnia) po godz. 14.00 oficer dyżurny piskiej komendy otrzymał zgłoszenie o zatrzymaniu nietrzeźwego kierowcy. Do zdarzenia doszło w okolicach sklepu w jednej z miejscowości na terenie gminy Ruciane – Nida.

Na miejscu policjanci zastali świadków, którzy wskazali siedzącego przy stoliku starszego mężczyznę będącego pod znacznym działaniem alkoholu. Był to 68-letni mieszkaniec Warszawy, który przyjechał do sklepu pojazdem marki Saab kompletnie pijany. Został zatrzymany przez klientów, którzy zabrali mu kluczyki od auta i o zdarzeniu powiadomili policję. W rozmowie ze sprzedawczynią funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna ten przyjechał do sklepu kolejny raz tego dnia i znowu chciał kupić alkohol.

Policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierowcy. Badanie wykazało blisko 3 promile alkoholu w organizmie. 68-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu i wyjaśnieniu całej sprawy usłyszy zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Za popełnienie tego przestępstwa grozi mu kara nawet 2 lat pozbawienia wolności.

KPP w Piszu


2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5