Strzelali z petard na Wschodzie

2022-08-03 07:00:21(ost. akt: 2022-08-03 07:12:05)
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: sxc.hu

Czterej mieszkańcy Pisza odpowiedzą przed sądem za to, że zakłócali porządek publiczny oraz ciszę nocną, strzelając z petard na osiedlu Wschód.
Od pewnego czasu oficer dyżurny piskiej komendy oraz dzielnicowy otrzymywali zgłoszenia od mieszkańców osiedla Wschód w Piszu dotyczące zakłócania im porządku przez osoby strzelające z petard.

Było to na tyle uciążliwe, że ktoś robił to o różnych porach dnia i nocy nie dając tym samym ludziom spać oraz strasząc zwierzęta. Każde takie zgłoszenie było sprawdzane przez policjantów nawet jeśli ktoś zgłaszał interwencję anonimowo.

W niedzielę (31 lipca) wieczorem policjanci otrzymali kolejne zgłoszenia dotyczące strzelania z petard na osiedlu Wschód w Piszu. Za zakłócanie porządku publicznego ukarali mandatem karnym 38-letniego mężczyznę.

Kilka minut później oficer dyżurny piskiej komendy otrzymał kolejne zgłoszenie, że w dalszym ciągu ktoś strzela z petard. Tym razem funkcjonariusze byli świadkami, jak jakaś osoba wystrzeliła w powietrze dwie petardy.

Na miejscu policjanci wylegitymowali czterech mężczyzn w wieku od 26 do 45 lat. Wśród nich był 38-latek, który wcześniej ukarany został mandatem karnym. W trakcie przeszukania mieszkania jednego z tych mężczyzn policjanci znaleźli środki pirotechniczne, które zabezpieczyli, jako dowód w sprawie.

W dalszej kolejności skierowany zostanie wniosek do sądu o ukaranie tych czterech osób zakłócających ład i porządek publiczny na osiedlu, a do tego używających wyrobów pirotechnicznych wbrew obowiązującym przepisom.

— Jeśli w dalszym ciągu będzie dochodziło do podobnych sytuacji prosimy o zgłaszanie interwencji oficerowi dyżurnemu Komendy Powiatowej Policji w Piszu, tel. 47 73 54 200 lub na numer alarmowy 112. Każde takie zgłoszenie, nawet anonimowe, będzie sprawdzane przez policjantów — zapewnia nadkom. Anna Szypczyńska, rzecznik prasowy piskiej komendy policji.

KPP w Piszu2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5