„Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” na obozie harcerskim

2022-07-22 06:48:31(ost. akt: 2022-07-22 07:01:55)

Autor zdjęcia: KPP w Piszu

W ramach ogólnopolskiej akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” piscy policjanci po raz kolejny odwiedzili obóz harcerski w okolicach Czarnego Rogu. Wspólnie z ratownikami wodnymi ze Stowarzyszenia „Podwodnik” promowali zasady bezpiecznego wypoczynku nad wodą.
W środę (21 lica br.) policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Piszu już po raz kolejny spotkali się z harcerzami wypoczywającymi na obozie w okolicach miejscowości Czarny Róg w gminie Pisz.


Od ponad dwóch tygodni nad jeziorem wypoczywa tam grupa około 70 harcerzy w wieku od 10 lat, którzy przyjechali z Warszawy i Białegostoku.


Tym razem policjanci odwiedzili obozowiczów razem z ratownikami wodnymi ze Stowarzyszenia „Podwodnik” Szkoła Ratownictwa, Sportów Wodnych i Obronnych. Wszystko po to, by promować wśród harcerzy zasady bezpiecznego wypoczynku nad wodą w ramach ogólnopolskiej kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.


Przypomnieli harcerzom o podstawowych zasadach, o których nie należy zapominać wypoczywając nad wodą lub na wodzie. W dalszej kolejności zaprezentowali sprzęt, który wykorzystują w codziennej służbie.


Obozowicze mieli też możliwość przymierzenia pewnych elementów umundurowania, z czego chętnie korzystali. Dodatkową atrakcją było robienie sobie odcisków palców. Starsi harcerze byli też zainteresowani służbą w policji oraz procedurą rekrutacyjną. Zadawali mnóstwo ciekawych pytań z tym związanych.

Ratownicy wodni ze Stowarzyszenia „Podwodnik” uczyli harcerzy, jak należy prawidłowo udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej. Obozowicze mogli sprawdzić swoje umiejętności podczas ćwiczeń praktycznych na przygotowanych fantomach, co spotkało się z dużym zainteresowaniem dzieci i młodzieży.


„Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” to ogólnopolska akcja promująca zasady bezpiecznego wypoczynku nad akwenami. Wszystkim zależy bowiem na tym, by wakacje były nie tylko przyjemne, ale także bezpieczne.
KPP w Piszu


2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5