Policyjny pościg ulicami Pisza za pijanym kierowcą

2022-06-23 04:12:00(ost. akt: 2022-06-23 04:25:55)
W samochodzie pijanego kierowcy znajdowały się puste butelki po wódce

W samochodzie pijanego kierowcy znajdowały się puste butelki po wódce

Autor zdjęcia: KPP w Piszu

Kompletnie pijany kierowca volkswagena spowodował kolizję i uciekł z miejsca zdarzenia. Zlekceważył sygnały świetlne i dźwiękowe i nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Ulicami Pisza uciekał przed radiowozem.
We wtorek (21 czerwca) po godz. 12.00 oficer dyżurny piskiej komendy otrzymał zgłoszenie o kierowcy pojazdu marki VW Golf, który najprawdopodobniej jest pod działaniem alkoholu. Jadąc od strony Jeży w kierunku Pisza spowodował kolizję kolizję i odjechał, a teraz jedzie całą szerokością drogi.


Funkcjonariusze natychmiast podjęli działania mające na celu zatrzymanie opisanego samochodu do kontroli drogowej. Pojazd ten zauważyli na ulicach Pisza. Policjanci użyli sygnałów świetlnych i dźwiękowych w radiowozie wydając tym samym polecenie do zatrzymania się. Kierowca golfa zlekceważył je i zaczął uciekać. Policjanci rozpoczęli pościg za nim. Po drodze kierujący popełnił szereg wykroczeń w ruchu drogowym. Po kilku minutach został zatrzymany na jednej z ulic Pisza.

Pojazdem marki VW Golf jechał tylko kierowca. Był to 33-letni mieszkaniec piskiej gminy. Okazało się, że ma cofnięte uprawnienia do kierowania.

Wyraźnie czuć było od niego alkohol. Badanie stanu trzeźwości tego mężczyzny wykazało blisko 3 promile alkoholu w organizmie. W jego samochodzie znajdowały się puste butelki po wódce. Policjanci zabezpieczyli ten pojazd na parkingu strzeżonym oraz zatrzymali dowód rejestracyjny tego samochodu — informuje nadkom.Anna Szypczyńska z Komendy Powiatowej Policji w Piszu.


Kierowca volkswagena odpowie za popełnienie trzech przestępstw. Mowa tu o: niezatrzymaniu się do kontroli drogowej, kierowaniu pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz jeździe samochodem pomimo cofniętych uprawnień. Grozi mu za to kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Do tego dochodzi jeszcze długa lista wykroczeń drogowych. Wśród nich jest m.in.: spowodowanie kolizji, niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze w wyniku czego kierowca golfa zjechał do przydrożnego rowu, naruszenie zakazu jazdy wzdłuż po chodniku, naruszenie zakazu jazdy wzdłuż po przejściu dla pieszych oraz nieustąpienie pierwszeństwa rowerzyście znajdującemu się na przejeździe dla rowerów.

KPP w Piszu2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5