Prestiżowe auta, szczytny cel. Nowy rekord! Wszystko dla Małgosi

2022-06-14 11:20:00(ost. akt: 2022-06-14 11:24:05)
Plaża miejska w Piszu. Morze ludzi, blisko 100 motoryzacyjnych perełek, wspólny cel

Plaża miejska w Piszu. Morze ludzi, blisko 100 motoryzacyjnych perełek, wspólny cel

Autor zdjęcia: Prestige Car Spot

CHARYTATYWNIE/// Powoli opada kurz po II edycji Prestige Car Spot. Za jej sprawą 12 czerwca plaża miejska w Piszu wypełniła się nie tylko kultowymi brykami, ale i ludźmi o wielkich sercach oraz… hojnych portfelach. Efekt? Kasowy rekord!
W zeszłorocznej edycji (poświęconej Łukaszowi mierzącemu się z nowotworem) udało się zebrać blisko 14 tys. zł. Przed weekendem organizatorzy zapowiadali, że zamierzają zawiesić poprzeczkę jeszcze wyżej. I danego słowa dotrzymali. Zdołali przebić barierę 16 tys. zł. Kwota ta pomoże 10-letniej Małgosi Banach, która zacięcie walczy o powrót do normalnego życia po nieszczęśliwym wypadku.

Liczba ludzi, która zdecydowała się w niedzielę wesprzeć jej walkę, cieszyła serducho. Z całego serca dziękuję każdemu, kto dorzucił do tego sukcesu choćby najmniejszą cegiełkę – mówi Dariusz Kaczkowski, główny organizator cyklu Prestige Car Spot.

Obrazek w tresci

Na wezwanie do działania odpowiedziało blisko 100 właścicieli tytułowych, prestiżowych, często kultowych wręcz pojazdów. Co ciekawe, na gości czekały nie tylko auta czy motocykle, ale i… helikopter. Zbyt długo miejsca na ziemi jednak nie zagrzał.

Dzięki pięknej pogodzie nie było w tej kwestii ograniczeń. Praktycznie nie stygł, dzięki czemu pokaźna grupa chętnych miała okazję podziwiać piękno Mazur z perspektywy lotu ptaka – wspomina ekipa PCS, która tego dnia przygotowała i szereg innych atrakcji: konkursy, zabawy, nagrody, bogate zaplecze gastronomiczne, klimatyczna oprawa muzyczna z Redim w roli głównej...

Obrazek w tresci

Czy sukces drugiej edycji Prestige Car Spot oznacza, że możemy spodziewać się trzeciej?To oczywiste. Zebraliśmy solidną ekipę ludzi, którzy nie boją się poświęcić własnego czasu, środków i rąk, by nieść pomoc. A liczba osób, które potrzebują pomocy, jest niestety bardzo, bardzo duża… – podsumowuje Dariusz Kaczkowski.

Kamil Kierzkowski

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5