Przy piskich stołach same asy! Rośnie zainteresowanie tenisem

2022-06-14 07:47:02(ost. akt: 2022-06-14 07:51:11)
Młodzi, ale skuteczni. Niedługo zasilą ligowe szeregi Piłeczki?

Młodzi, ale skuteczni. Niedługo zasilą ligowe szeregi Piłeczki?

Autor zdjęcia: Piłeczka Pisz

TENIS STOŁOWY/// Stoły SP 4 w Piszu stały się 12 czerwca areną turnieju stołowego, zorganizowanego przez miejscową Piłeczkę. W szranki stanęło blisko 60 śmiałków.
Wśród nich dominowali okoliczni zawodnicy, lecz nie zabrakło i reprezentantów z innych stron regionu. Trofea do zgarnięcia były w łącznie 4 odrębnych kategoriach.

Wśród najmłodszych (klasy I-III) prym wiódł niesamowity Nikodem Szwarc, a na pozostałe dwa miejsca podium wskoczyli Agata Świderska i Adam Szyszkowski.

Rywalizację ich starszych kolegów z klas IV-VIII wygrał Adam Stachowiak, który w strefie medalowej znalazł się z Jeremiaszem Filipiakiem oraz Andrzejem Korzeniewskim.

W kategorii „Piszak” złoto padło łupem Tomasza Chmielewskiego, któremu najwyżej poprzeczkę zawiesili zwłaszcza Andrzej Konończuk oraz Robert Ruchała.

Obrazek w tresci

Prawdziwą sportową ucztę kibicom zgotowali – zgodnie z oczekiwaniami – ci, którzy wystartowali w kategorii OPEN. Jak można było się spodziewać, w rolach głównych wystąpili zawodnicy Piłeczki Pisz, która w tym roku nie miała sobie równych w III lidze.

Zwyciężył Paweł Zieliński, a kolejne dwie lokaty przypadły w udziale Łukaszowi Mikuckiemu oraz Sebastianowi Nogackiemu.

Dodatkowy puchar, dla najmłodszego uczestnika turnieju, otrzymała Monika Zajkowska. Potencjał w zawodniczce jest ogromny, warto śledzić jej przyszłe poczynania w tenisie stołowym.

To była bardzo udana niedziela. Było nas naprawdę dużo, pojedynki były bardzo zacięte w każdej z kategorii. Turniej był ponadto okazją do podziękowania burmistrzowi Andrzejowi Szymborskiemu za dotychczasowe wsparcie, a także wręczenia mu trofeum wywalczonego przez nas niedawno w Drużynowym Pucharze Polski. Swą obecnością zaszczycili nas również Władysław Niesiobędzki (przewodniczący Komisji Sportu, radny) oraz Michał Ogrodniczak (prezes Warmińsko-Mazurskiego Związku Tenisa Stołowego) – podsumowują organizatorzy.

Kamil Kierzkowski

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5