Kultowe bryki zaryczą w szczytnym celu! Dla Małgosi!

2022-06-11 05:00:00(ost. akt: 2022-06-11 05:38:00)
Piękne auta, jeszcze piękniejsze serca i... hojne kieszenie

Piękne auta, jeszcze piękniejsze serca i... hojne kieszenie

Autor zdjęcia: Prestige Car Spot

CHARYTATYWNIE/// II edycja Prestige Car Spot już jutro! Kultowe, prestiżowe auta opanują 12 czerwca plażę miejską w Piszu. Cel? Pomoc 10-letniej Małgosi Banach, która zacięcie walczy o powrót do normalnego życia po nieszczęśliwym wypadku.
Szpital, ciężki stan, śpiączka, oczekiwanie… Jej historia dotknęła mnie szczególnie, bo we własnej rodzinie miałem podobny przypadek. Wiem, że Małgosia walczy. I wierzę, że wkrótce wróci do domu. Musimy zrobić wszystko, by jej w tym pomóc – mówi Dariusz Kaczkowski, główny organizator cyklu Prestige Car Spot.

Zeszłoroczna odsłona imprezy dedykowana była Łukaszowi zmagającemu się z nowotworem. Mimo wyraźnie niekorzystnej pogody, ryk potężnych silników przyciągnął w regionie uwagę na tyle, że do puszek trafiło wówczas niemal 14 tys. zł.

Obrazek w tresci

Gdy zaczynaliśmy, wszystko było jedną, wielką niewiadomą. Nie spodziewaliśmy się, że już na starcie inicjatywa spotka się z tak ciepłym przyjęciem. Nie wszystko poszło zgodnie z planem, ale końcowy efekt okazał się satysfakcjonujący. Na tyle, że na tym „paliwie motywacyjnym” jedziemy do dziś. Bo pomagać, po prostu, warto – dodaje ekipa PCS II, która w najbliższą niedzielę spróbuje zawiesić poprzeczkę jeszcze wyżej.

Co szykują?

Jeśli ci, którzy zadeklarowali obecność, dotrzymają słowa, to będzie dużo więcej tytułowych, prestiżowych aut. Zwłaszcza „klasyków”, które zawsze wywołują szczególne emocje. Do perełek motoryzacyjnych na czterech kołach dołączą ponadto motocykle. Konkurencji i zabaw (a więc i nagród), wyczekiwanych najbardziej przez maluchy, będzie jeszcze więcej.

Absolutną nowością cyklu, dość unikatową w skali regionu, będzie ponadto możliwość… przelotów helikopterem! Jeśli tylko pogoda dopisze, podziwianie piękna Mazur z perspektywy ptaków dostępne będzie przez cały dzień.

Rozwinięcia doczeka się także oferta gastronomiczna, kulinarnych przysmaków będzie jeszcze więcej. O oprawę muzyczną zadba słynny w regionie (i nie tylko) Redi.


Czy właściciele kultowych, często bardzo drogich aut, to dobra grupa do organizowania tego typu imprez? Czy jest ich wystarczająco dużo i czy – co równie ważne – dostrzegają zza swych kierownic problemy innych?

Oczywiście, że tak. Fani motoryzacji, bez dwóch zdań, dokonują niemożliwego w czasie, gdy potrzebna jest pomoc innym. Pogląd, że to „wariaci i bezmyślni kierowcy”, jest stereotypem, nie ma wiele wspólnego z rzeczywistością. Mam z nimi do czynienia na co dzień, mogę więc śmiało zapewnić, że to ludzie o wielkich sercach. Nie jest ich mało, ale i nie o liczby w tym przypadku chodzi. Ważna jest jakość, gotowość do niesienia pomocy. Zrobimy wszystko, by tę pozytywną moc pokazać w najbliższą niedzielę – podsumowuje Dariusz Kaczkowski.

Start imprezy planowany jest na 11:30 (12 czerwca).

Kamil Kierzkowski

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5