Rywale na łopatkach. Piłeczka? Dominatorzy!

2022-05-24 08:43:36(ost. akt: 2022-05-27 14:21:03)
Piłeczka Pisz, wicemistrzowie III ligi!

Piłeczka Pisz, wicemistrzowie III ligi!

Autor zdjęcia: Piłeczka Pisz

TENIS STOŁOWY/// To byłoby już nudne, gdyby nie było… piękne! Piłeczka Pisz odnotowała 10. z rzędu zwycięstwo w III lidze. Olsztyn rozłożony na łopatki!
– Ci goście są niesamowici – komentowali ostatni występ piszan kibice, którzy przyglądali się zmaganiom piszan z KS AZS UWM II Olsztyn. Ich weekendowy przyjazd do stolicy województwa, faktycznie, nie będzie na Warmii wspominany miło.

Nasi tenisiści stołowi nie mieli litości, rozgromili gospodarzy 15:3, choć ci przecież nie należą do zespołów „z pierwszej łapanki”. Dziesiąty ligowy triumf z rzędu przypieczętował zdobycie przez Pisz tytułu wicemistrza III ligi. Sukces? Ogromny! Niedosyt? Również.

W 2022 roku Piłeczka nie miała sobie równych, raz po raz odprawiając rywali z kwitkiem. Nawet tych, którzy stawiani byli w roli „murowanych faworytów”. Niestety jesienią – gdy zespół targany był licznymi problemami (m.in. kadrowymi, wynikającymi z kryzysu na granicy polsko-białoruskiej) – punktów uciekło im tyle, że szans na złoto nie było nawet teoretycznych.

– Szkoda, że to już koniec sezonu, bo złapaliśmy wiatr w żagle. Mamy jednak nadzieję, że w przyszłym sezonie od początku będzie nam dane grać w pełnym składzie i co najmniej w takiej formie jaką prezentowaliśmy systematycznie w ostatnich miesiącach. Bardzo dziękujemy kibicom za wsparcie i kibicowanie, które jest bezcenne. Dziękujemy również sponsorom, bez których nie moglibyśmy realizować swoich celów – podsumowują tenisiści Piłeczki, którzy w sezonie 2022/2023 mogą mieć duży problem z… wolnym miejscem na koszulkach. Liczba chętnych do wspierania ich w drodze do II ligi stale rośnie.

Kamil Kierzkowski

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5