Kierunek? Białystok! Po nowe doświadczenie, rekordy i medale!

2022-05-16 09:14:14(ost. akt: 2022-05-16 09:34:28)

Autor zdjęcia: Run Team Tygrysy Orzysz

BIEGI/// Blisko 2 tysiące śmiałków z Polski i innych stron Europy zameldowało się 15 maja w Białymstoku na starcie 9. PKO Półmaratonu. Nie zabrakło i naszych!
Bezapelacyjnym triumfatorem tegorocznej edycji okazał się Mateusz Kaczor z Radomia, który trasę liczącą przeszło 21 km pokonał w 1 godziną, 4 minuty i 51 sekund. Na podium towarzyszyli mu Tomasz Grycko (Władysławowo) oraz Artur Olejarz (Szczecin).

W stolicy Podlasia, nieco w cieniu krajowych gwiazd, swą legendę wykuwała i niespełna 20-osobowa brygada powiatu piskiego.

Najlepszym z naszych zawodników okazał się Łukasz Duchnowski, który w klasyfikacji generalnej uplasował się na 49. miejscu OPEN (27. w kat. M30). Szkoleniowiec Run Team Tygrysy Orzysz linię mety pokonał po 1 godzinie, 24 minutach i 56 sekundach.

„Powiatowe srebro” zgarnął jego klubowy kolega – Sebastian Plaga (69. OPEN). Brąz padł natomiast łupem Adriana Ferenca (289. OPEN), biegnącego pod banderą Powiatowej Akademii Sportu i Rekreacji w Piszu.

Tuż za naszym lokalnym „pudłem” uplasowali się Paweł Bałdyga (Pisz, 454. OPEN), Adam Świerszcz (Pisz, 504. OPEN) oraz najlepsza z naszych pań – Magdalena Patyniuk (Orzysz, 571. OPEN, 23. w kat. K30).

Za ich plecami wykonanie zadania meldowali kolejno m.in. Alicka Katarzyna (743.), Iwona Uliszewska (1096.), Elżbieta Siergiej (1137.), Mariusz Charubin (1225.), Danuta Dąbrowska (1343.), Beata Sznajder (1404.), Monika Bazan (1465.), Bogumiła Szajdek (1569.)i Jarosław Gacioch (1592.).

Na wyróżnienie zasłużyła ponadto Weronika Szajdek. Najmłodsza z uczestniczek spod bandery orzyskich Tygrysów „pozamiatała” na dystansie 5 km.

W blisko 650-osobowym tłumie starszych rywali (na czele z triumfatorem, słynnym Patrykiem Pawłowskim z RLTL Optima Radom), nasza biegaczka wywalczyła 125. miejsce OPEN. Wśród pań była 29., a z Białegostoku wróciła na Mazury ze złotem kat. K12.

Niesamowita dziewczyna. Największa duma naszej ekipy. Jeśli tylko dalej będzie przykładała się do treningów, to w lekkoatletyce (zwłaszcza bieganiu) może zajść naprawdę, naprawdę daleko – podsumowuje Łukasz Duchnowski, trener Tygrysów Orzysz.