"Rycerze wiosny", derby powiatu dla Mazura i remis Znicza

2022-05-09 09:41:24(ost. akt: 2022-05-09 09:53:42)
Śniardwy ograły (4:0) Czarnych Olecko, odnotowując tym samym 10. triumf z rzędu

Śniardwy ograły (4:0) Czarnych Olecko, odnotowując tym samym 10. triumf z rzędu

Autor zdjęcia: Kamil Kierzkowski

FUTBOL/// Wysoki triumf, cenny remis i zacięte derby powiatu piskiego w klasie A – na murawach okolicznych stadionów emocji nie brakowało, a i trybuny przeżywały prawdziwe kibicowskie oblężenie. Kto obłowił się w punkty, a komu przyszło obejść się smakiem?
Najwyżej sklasyfikowana ekipa naszego powiatu, Znicz Biała Piska (obecnie 16. miejsce w III lidze), zremisował u siebie z wyżej sklasyfikowaną (6.) Błonianką Błonie. W meczu nie brakowało widowiskowych rajdów, groźnych strzałów czy ostrych fauli, ale… zabrakło bramek (0:0).

Drużynie należy się pochwała za zaangażowanie, determinację. Ten punkt z jednej strony cieszy, ale z drugiej… Z przykrością muszę powiedzieć, że raczej straciliśmy dwa punkty. Remis oddala nas w tabeli od bezpiecznej strefy, utrzymania w III lidze – stwierdził podczas pomeczowej konferencji prasowej Ryszard Borkowski, trener Znicza.

Rycerze wiosny

Dwa szczeble ligowe niżej, w klasie okręgowej, trwa zwycięski marsz Śniardw Orzysz przez klasę okręgową. Dziesiąty z rzędu ligowy triumf oklaskiwany był przez pokaźną, stale rosnącą grupę kibiców zielono-niebieskich. Podopieczni trenera Roberta Dobkowskiego, grając u siebie, nie mogli zawieść. I nie zawiedli. Gospodarze pewnie ograli (4:0) Czarnych Olecko.

"W swoim stylu" gości przywitał Patryk Baran, po raz kolejny wpisując się na listę strzelców w początkowych minutach starcia (5’). W 17. minucie na 2:0 podwyższył Paweł Dymiński. Zielono-niebiescy nie zwolnili tempa także po zmianie stron. Znów, "dla odmiany", w praktycznie pierwszej przeprowadzonej akcji po wznowieniu na 3:0 strzelił Patryk Baran. Minął blisko kwadrans, a publiczność ponownie oglądała słynną cieszynkę w postaci "rogów" Barana, który skompletował prestiżowego hat-tricka.

Obrazek w tresci

Choć końcowy rezultat mógłby sugerować inaczej, drużynie z Olecka należą się słowa uznania za charakter i ambitną grę do ostatniego gwizdka. Na brawa zasłużył zwłaszcza golkiper Czarnych, który popisał się kilkoma paradami naprawdę pięknej urody – podsumowuje ekipa Śniardw Orzysz, obecnie 5. zespół w klasie okręgowej.

Derby dla Mazura

Klasa A żyła w miniony weekend konfrontacją „sąsiadów”. W derbach powiatu piskiego 7 maja Mazur Pisz ugościł u siebie MKS Ruciane-Nida.

Przyjezdni "rozgościli" się dość szybko. W 8. minucie wynik spotkania – po akcji przygotowanej przez Potasia i Kaczmarczyka – otworzył Patryk Hałaburda.
Szybka strata bramki ewidentnie podrażniła ambicję miejscowych. „Zimny prysznic” przełożył się na bolesną odpowiedź w postaci… 4 goli. Dwa z nich ustrzelił Zach, a po jednym dorzucili od siebie Kowalczyk i Ptak.

11 zwycięstwo w sezonie 2021/2022 umocniło Mazura na pozycji lidera klasy A (2. w stawce kłobuk ma 2 „oczka” mniej i jeden rozegrany mecz więcej). Strata punktów dla ekipy z Rucianego-Nidy może boleć tym bardziej, że zepchnęła biało-niebieskich na przedostatnie, 10. miejsce w tabeli.

Piłkarski rozkład jazdy na weekend. 14 maja: Znicz Biała Piska – Świt Nowy Dwór Mazowiecki (16:00), Śniardwy Orzysz – Łyna Sępopol (17:00), Granica Bezledy – Mazur Pisz (16:30). 15 maja: MKS Ruciane-Nida – Start Kruklanki (13:00).

Kamil Kierzkowski

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5