Na Piłeczkę Pisz wciąż nie ma mocnych! Awans to kwestia czasu?

2022-05-09 08:52:58(ost. akt: 2022-05-09 08:59:07)
Od triumfu do triumfu, czyli wiosna Piłeczki Pisz w III lidze

Od triumfu do triumfu, czyli wiosna Piłeczki Pisz w III lidze

Autor zdjęcia: Piłeczka Pisz

TENIS STOŁOWY/// Piłeczka Pisz kontynuuje spektakularną demolkę III ligi. Ósmy z rzędu punktowy skalp w 2022 roku nasi tenisiści zdobyli kosztem zespołu Energa-Morliny Ostróda. Rywale nie mieli szans, zostali ograni niemal do zera.
Czy ich wygrana zaskoczyła kogokolwiek śledzącego wydarzenia z warmińsko-mazurskich stołów? Raczej nie. Ledwie kilka dni wcześniej Piłeczka dokonała „niemożliwego”, odbierając liderom z Lidzbarka Warmińskiego miano drużyny niepokonanej w całym sezonie (13:5). Po tym mogło być już tylko „z górki”. W Piszu żadnego z rywali nikt jednak nie miał zamiaru lekceważyć.

Wiedzieliśmy, że musimy zrobić swoje. Nie baliśmy się tego starcia, bo czujemy się w formie i każda kolejna wygrana napędza nas do lepszej gry. Chociaż… Szczerze? Aż tak wysokiego zwycięstwa się nie spodziewaliśmy – komentuje Sebastian Nogacki, który zdobył w tym meczu aż 4,5 pkt. Identycznym dorobkiem pochwalić mógł się Waldemar Pawelczyk, a Paweł Zieliński i Łukasz Mikucki dorzucili od siebie po 3,5 pkt.

Mecz Piłeczki Pisz z ostródzianami zakończył się mówiącym wiele rezultatem 16:2.

Każdy kolejny triumf z jednej strony cieszy. Z drugiej – wzmaga niedosyt. Gdyby nie kilka potknięć z jesiennej części sezonu (w której piszanie nie dysponowali optymalnym składem m.in. dlatego, że część składu została oddelegowana – w mundurach – do strzeżenia granicy polsko-białoruskiej), nasi tenisiści awans do II ligi mieliby jak w banku. Brak tych kilku „oczek, w zestawieniu z faktem, że z promocji cieszyć może się tylko pierwszy zespół w tabeli, pogrzebał jednak te szanse.

Obrazek w tresci

Co nie zmienia faktu, że nad Pisą o ligowych starciach tenisowych coraz głośniej. Kibiców przybywa, tak jak i chętnych do współpracy sponsorów.

Czy na koszulkach Piłeczki wkrótce zabraknie wolnych miejsc na loga sponsorów?Jest go coraz mniej, ale ta sytuacja nie martwi nas ani odrobinę (śmiech). Cieszymy się, że coraz więcej firm postanawia obdarzyć nas tego typu zaufaniem. Serdecznie im za to dziękujemy, a jednocześnie obiecujemy za każdym razem dawać z siebie wszystko, co możliwe – podsumowuje Sebastian Nogacki.

Do ostatniego starcia w sezonie 2021/2022 dojdzie w najbliższy weekend w Olsztynie. Najprawdopodobniej w niedzielę, lecz – w chwili pisania tych słów – Piłeczka wciąż nie otrzymała stuprocentowego potwierdzenia godziny ze strony AZS UWM Olsztyn.

Kamil Kierzkowski

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5