Ze sztyletem w ręku odprawiał egzorcyzmy nad żoną chcąc wypędzić z niej szatana

2022-05-04 09:20:35(ost. akt: 2022-05-04 09:26:21)
Zabezpieczony sztylet

Zabezpieczony sztylet

Autor zdjęcia: KPP w Piszu

58-letni mieszkaniec Pisza od ponad 2 lat znęcał się psychicznie nad żoną. Nadużywając alkoholu, wszczynał awantury i wyzywał małżonkę. Do tego odprawiał nad nią egzorcyzmy, chcąc wypędzić z jej ciała szatana. Robił to trzymając w ręku własnoręcznie zrobiony sztylet.
Do Komendy Powiatowej Policji w Piszu przyszła kobieta, która zdecydowała się złożyć zawiadomienie o możliwości popełnienia przez męża przestępstwa psychicznego znęcania się nad nią.

Z relacji kobiety wynikało, że od ponad dwóch lat doświadczała przemocy ze strony męża. Małżonek nadużywał alkoholu, pod wpływem którego był agresywny i tracił kontrolę nad swoim zachowaniem.

58-letni sprawca przemocy bez powodu wszczynał awantury wyzywając żonę, a do tego groził jej pozbawieniem życia. Odprawiał też nad nią egzorcyzmy, chcąc wypędzić z jej ciała szatana. Trzymał wówczas w ręku własnoręcznie zrobiony metalowy sztylet długości około 30 cm. Często odprawiał te egzorcyzmy w nocy, nie dając małżonce spać i nie licząc się z tym, że rano musi ona wstać do pracy. Zdarzało się, że pokrzywdzona zmuszona była nocować w samochodzie. Zgłaszająca była wyraźnie zmęczona sytuacją rodzinną i codzienną obawą o własne życie.

Po przyjęciu zawiadomienia o przestępstwie policjanci niezwłocznie zatrzymali sprawcę przemocy domowej i zabezpieczyli jego sztylet. Po zgromadzeniu materiału dowodowego 58-latek usłyszał zarzut psychicznego znęcania się nad żoną. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy.

Za znęcanie się nad najbliższymi grozi kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

KPP w Piszu

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5