Piski MGOPS wprowadza nową pomoc dla seniorów

2022-04-29 10:46:28(ost. akt: 2022-04-29 10:47:17)

Autor zdjęcia: MGOPS Pisz/pixabay

Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Piszu, w związku z ogłoszeniem przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Programu pt. ”Korpus Wsparcia Seniorów” na rok 2022 realizowanego w ramach środków z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19, przeprowadza diagnozę potrzeb w środowisku Gminy Pisz.
W ramach Programu Seniorom w wieku 65 lat i więcej zostanie zapewniony dostęp do tzw. „opasek bezpieczeństwa”, które będą połączone z usługą operatora pomocy. W przypadku trudnej sytuacji lub nagłego zagrożenia wciśnięcie guzika alarmowego, znajdującego się na opasce, umożliwi połączenie się z gotową do interwencji centralą.

„Opieka na odległość” gwarantuje szeroko pojęty system bieżącego monitorowania stanu Seniora w miejscu jego zamieszkania oraz pozwala na natychmiastową reakcję w sytuacji zagrożenia zdrowia lub życia Seniora.

Do udziału w programie będą kwalifikowani Seniorzy w wieku 65 lat i więcej, którzy mają problemy z samodzielnym funkcjonowaniem ze względu na stan zdrowia, prowadzący samodzielnie gospodarstwo domowe lub mieszkający z osobami bliskimi, które nie są w stanie zapewnić im wystarczającego wsparcia.

Udział w programie jest całkowicie bezpłatny.


W związku z powyższym zapraszamy zainteresowanych mieszkańców do kontaktu z Miejskim-Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Piszu do 13 maja 2022r. pod numer tel. 513 308 887 lub bezpośrednio do pracownika socjalnego:
Marta Wiśniewska: 87 4233654 wew.212
Beata Polkowska: 87 4233654 wew.223
Samo zgłoszenie nie jest równoznaczne z objęciem omawianym wsparciem.Funkcje opaski bezpieczeństwa:
Pomiar saturacji
Pomiar temperatury
Pomiar pulsu
Pomiar ciśnienia
Detektor upadku
Przycisk SOS- kontakt z ratownikiem medycznym
Lokalizator GPS
Czujnik zdjęcia
Krokomierz
Wyświetlacz
Zegarek
Przypomnienie o lekach
Możliwość dzwonienie z opaski na dziesięć zakodowanych numerów telefonu (bez limitu)
Możliwość ustawienia strefy bezpieczeństwa
Możliwość nagrywania krótkich wiadomości tekstowych
Darmowa aplikacja dla bliskich użytkownika opaski: odbierasz alerty SOS, kiedy bliski potrzebuje pomocy, odbierasz natychmiastowe powiadomienia o upadku bliskiego, możliwość lokalizacji bliskiego w czasie rzeczywistym
Karta SIM nie jest objęta żadną umową (nie ma limitu rozmów)
Możliwość zamówienie E-recepty
Opaska jest wodoodporna IP67


2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5