Bezpieczne święta na drogach

2022-04-20 05:39:17(ost. akt: 2022-04-20 05:47:35)
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: KPP Pisz

W okresie świątecznym na drogach w powiecie piskim nie doszło do żadnego wypadku drogowego, a jedynie do kilku niegroźnych kolizji. Jedna z nich wyglądała bardzo poważnie — w piątek (15 kwietnia br.) po godz. 15.00 na drodze krajowej nr 58, tuż za Rucianem – Nidą w kierunku Pisza, zderzyły się dwa samochody.
Policjanci ustalili, że do zdarzenia doszło na prostym odcinku drogi. Kierująca pojazdem marki Seat zamierzała skręcić w lewo. Nie upewniła się jednak czy może to zrobić bezpiecznie, a była wyprzedzana przez samochód ciężarowy marki Mercedes. Doszło więc do zderzenia pojazdów. Na szczęście nie ucierpiała żadna osoba. 31-letnia kierująca seatem ukarana została przez funkcjonariuszy mandatem karnym wysokości 1100 zł za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Podczas świąt policjanci, na drogach powiatu piskiego, zatrzymali trzech nietrzeźwych kierowców. Niechlubnym rekordzistą okazał się 34-letni mieszkaniec gminy Biała Piska kierujący pojazdem marki Fiat Punto. Kierowca ten został zatrzymany do kontroli drogowej dzięki obywatelskiemu zgłoszeniu. Zdarzenie miało miejsce w poniedziałek (18 kwietnia br.) po godz. 15.00 w miejscowości Drygały. Kierujący fiatem miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie.

Kolejny nietrzeźwy kierowca także został wyeliminowany z ruchu dzięki czujności innych kierujących. Na skutek obywatelskiego zgłoszenia policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych mężczyzn jadących pojazdem marki Dacia Logan. Było to w sobotę ( 16 kwietnia br.) przed godz. 16.00 w miejscowości Góra w gminie Orzysz. Obaj trafili do policyjnego aresztu, bo żaden z nich nie przyznawał się do tego, aby siedział za kierownicą. Po wytrzeźwieniu zarzut kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości usłyszał 20-latek, którego badanie stanu trzeźwości wykazało blisko 2 promile alkoholu w organizmie.

Trzecim nietrzeźwym kierującym zatrzymany przez policjantów w trakcie świąt był rowerzysta. Sytuacja miała miejsce w poniedziałek (18 kwietnia br.) po godz. 21.00 w Rucianem – Nidzie. Jednośladem jechał 20-letni mieszkaniec miasta, który miał blisko 1 promil alkoholu w organizmie. Za popełnione wykroczenie ukarany został przez funkcjonariuszy mandatem karnym w wysokości 2500 zł.

Kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności do lat 2 i utratą prawa jazdy nawet na okres 15 lat.
KPP w Piszu2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5