Zabójstwo podczas libacji. Sprawca aresztowany

2022-04-19 10:20:06(ost. akt: 2022-04-19 10:57:24)
Sprawca zabójstwa został zatrzymany i aresztowany

Sprawca zabójstwa został zatrzymany i aresztowany

Autor zdjęcia: KPP Pisz

Podczas zakrapianej alkoholem imprezy 43-letni mężczyzna został śmiertelnie ranny. Sprawca zabójstwa został zatrzymany i aresztowany, okazał się nim jeden z uczestników libacji. Do tragedii doszło w jednym z mieszkań w Piszu.
W środę (13 kwietnia) przed południem oficer dyżurny piskiej komendy otrzymał zgłoszenie o rannym mężczyźnie w jednym z mieszkań w Piszu. Na miejsce przyjechały służby ratunkowe. Pomimo podjętej reanimacji mężczyzny nie udało się uratować. Był to 43-letni mieszkaniec Pisza. W związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa na miejscu pracowali policjanci, którzy wykonywali czynności procesowe pod nadzorem prokuratora.

W ciągu zaledwie dwóch godzin od otrzymania informacji o zdarzeniu piscy policjanci zatrzymali pięciu mężczyzn, którzy mogli mieć związek ze śmiercią 43-latka. Wszyscy znajdowali się pod działaniem alkoholu. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego w tej sprawie śledczy ustalili, że sprawcą zabójstwa jest jeden z zatrzymanych. To 58-letni mieszkaniec Pisza. Mężczyzna usłyszał zarzut. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy.

Za zabójstwo grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 8, kara 25 lat pozbawienia wolności albo kara dożywotniego pozbawienia wolności.

KPP w Piszu2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5