2022-03-15 13:23:23(ost. akt: 2022-03-15 13:28:18)

Autor zdjęcia: TSK Roś Pisz

KOSZYKÓWKA/// TSK Roś Pisz coraz bliżej upragnionego utrzymania w II lidze. 13 marca „Jeziorowcy” pokonali u siebie Legion Legionowo. Teraz wystarczy „tylko” ograć Kielce.
Pojedynek piszan z Legionem śledzony był zapewne przez wszystkich II-ligowców balansujących na granicy spadku. W tej części tabeli jest bardzo „ciasno”, różnice punktowe są niewielkie. O „być albo nie być” na ostatniej prostej sezonu zadecydować mogą detale.

Początek meczu rozgrywanego w niedzielę na parkiecie SP 4 w Piszu potoczył się po myśli gospodarzy, którzy schodzili na przerwę z zaliczką 7 punktów (16:9). W drugiej odsłonie Legion zdołał nieco zniwelować tę stratę (11:14), ale wówczas… nadeszła tercja trzecia. A w tej „Jeziorowcy” grali jak natchnieni (22:10). W końcowej kwarcie goście rzucili na szalę wszystkie swoje siły i atuty, lecz ich minimalna przewaga w skuteczności (21:23) nie mogła mieć wpływu na ostateczny werdykt. Rezultat 70:56 mówi sam za siebie.

Bardzo cieszymy się z tego arcyważnego zwycięstwa. Od pierwszej akcji było widać, że nasi zawodnicy są bardzo dobrze zmotywowani do walki. Efektem tego była nasza gra w obronie, chyba najlepsza w tym sezonie – mówi trener Roman Skrzecz.

Ponadto doskonale walczyliśmy na tablicach. Zaliczyliśmy 53 zbiórki, a przeciwnik tylko 38. Wiedzieliśmy też, że nasz rywal słabo wraca do obrony, co doskonale wykorzystywaliśmy biegając do kontrataku. Najbardziej widocznym tego odbiciem był nasza ogromna przewaga punktowa. W 36. minucie prowadziliśmy aż 63:38 – kontynuuje szkoleniowiec TSK.

Szkoda jedynie oddanej końcówki, ale ostateczny wynik jest dla nas satysfakcjonujący. Na koniec chciałbym podziękować wspaniałej piskiej publiczności, która swoim dopingiem wspierała nasz zespół. Nigdzie w lidze nie ma tak licznych i tak wspaniale wspierających kibiców – przekonują „Jeziorowcy”, którzy do ostatniego boju w sezonie 2021/2022 przystąpią 27 marca (18:00, SP 4). Wszystko wskazuje na to, że właśnie od ich meczu z UJK Kielce zależeć będzie to czy w kolejnym sezonie II liga będzie wciąż obecna w Piszu.

Punkty dla TSK Roś Pisz zdobyli: Mateusz Bessman (18 pkt, 1x3 pkt), Szymon Urbański (13 pkt, 1x3 pkt), Mikołaj Lackowski (9 pkt), Jakub Stanisławajtys (7 pkt, 1x3 pkt), Mateusz Kazimierczuk (7 pkt), Jakub Pellowski (6 pkt), Patryk Zapert (6 pkt), Marek Miałki (2 pkt), Jan Świtaj (2 pkt), Artur Klimowicz, Maciej Milewski.