Akademia Matematyki w Piszu

2022-01-14 11:16:26 (ost. akt: 2022-01-14 11:43:51)

Autor zdjęcia: Akademia Matematyki w Piszu

W Piszu powstała Akademia Matematyki, która zaprasza na zajęcia rozwijające logiczne myślenie wszystkie dzieci w wieku od 18 miesięcy do 6 lat.
Zajęcia mają na celu rozwijanie lewych półkul naszych pociech, a te w obecnych czasach nie są odpowiednio stymulowane. Prawidłowy rozwój polega na stymulowaniu obu półkul jednocześnie.

My zaś, rodzice, w natłoku zajęć i codziennych obowiązków nie mamy często czasu dla dzieci, a w następstwie włączamy bajki, które bombardują tylko prawe półkule naszych pociech (bajki, które oglądamy dziś są bardziej dynamiczne i mają o wiele więcej kolorów niż te, które oglądaliśmy 20 lat temu).

Dajemy również dzieciom telefony i tablety do ręki, które również nie pomagają w odpowiednim rozwoju. Na skutek przebodźcowania dzieci zaczynają wykazywać cechy autystycznego dziecka. Akademia Matematyki ma na celu zapobiec nieodpowiednim skutkom tych wszystkich działań i pomóc rodzicom w odpowiednim rozwoju.


Sala jest wyposażona w mnóstwo gier logicznych i układanek lewopółkulowych, a także zabawek edukacyjnych Montessori.


Okazuje się również, że zdalne nauczanie, które zostało wprowadzone na skutek pandemii ma druzgocący wpływ na uczniów. Akademia Matematyki chce pomóc uczniom naszego powiatu i wprowadziła w swojej ofercie kursy przygotowujące do matury oraz do egzaminu ósmoklasisty oraz korepetycje indywidualne (zarówno online). Kursy prowadzone są w grupach maksymalnie 6- osobowych w odpowiednio przystosowanej do tego sali.

Akademia Matematyki znajduje się w Piszu, przy ulicy Dworcowej 4c. Wszystkie zajęcia prowadzi mgr matematyki Milena Łukaszewicz
fb.com/AkademiaMatematykiOdBobasaDoPitagorasa


2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5