Pijani mężczyźni zaatakowali policjantów. Grozili im śmiercią

2021-12-08 05:58:52(ost. akt: 2021-12-08 06:17:06)
Mężczyznom, którzy zaatakowali policjantów grożą 3 lata więzienia

Mężczyznom, którzy zaatakowali policjantów grożą 3 lata więzienia

Autor zdjęcia: istock

Obaj odpowiedzą za naruszenie nietykalności cielesnej policjantów, ich znieważenie i grożenie im pozbawieniem życia.
Do zdarzenia doszło w sobotę (4 grudnia br.) po godz. 18.00 na terenie Bemowa Piskiego w gminie Biała Piska. Policjanci zauważyli tam dwóch mężczyzn idących środkiem drogi. Podjęli interwencję mając na względzie ich bezpieczeństwo.

Mężczyźni widząc funkcjonariuszy zareagowali bardzo agresywnie. Najpierw zaczęli ich wyzywać, a następnie wymachiwać w kierunku policjantów rękoma. Żaden z nich nie reagował na wydawane im polecenia. Obaj znajdowali się pod znacznym działaniem alkoholu.

W trakcie obezwładniania mężczyźni starali się odpychać policjantów rękoma i szarpali ich za mundury. Jeden z nich uderzył policjanta w twarz. Obaj zostali zatrzymani. Byli to mieszkańcy Bemowa Piskiego w wieku 26 i 41 lat. Każdy z nich miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie.

Po wytrzeźwieniu i zgromadzeniu materiału dowodowego przesz śledczych obaj usłyszeli po trzy zarzuty. Pierwszy z nich dotyczy naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariuszy działając z oczywistego błahego powodu okazując przy tym rażące lekceważenie porządku prawnego. Drugi zarzut dotyczy znieważenia policjantów podczas i w związku z przeprowadzaną przez nich interwencją. Ten czyn także zakwalifikowany został jako występek o charakterze chuligańskim. I wreszcie trzeci zarzut to kierowanie gróźb karalnych pod adresem dwóch policjantów. Zatrzymani mężczyźni grozili mundurowym pozbawieniem życia, a groźby te wzbudziły w nich uzasadnioną obawę, że zostaną spełnione.

Decyzją prokuratora dwaj mieszkańcy Bemowa Piskiego objęci zostali policyjnym dozorem. Tym samym mają obowiązek stawiennictwa w Komisariacie Policji w Białej Piskiej raz w tygodniu. Za popełnienie zarzucanych im przestępstw grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.
KPP w Piszu


2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5