Kierowco, noga z gazu! Warunki na drogach coraz trudniejsze

2021-12-01 10:00:00(ost. akt: 2021-12-01 09:43:04)
Sypnęło śniegiem, warunki na drogach są coraz trudniejsze. Policjanci apelują do kierowców o zachowanie ostrożności

Sypnęło śniegiem, warunki na drogach są coraz trudniejsze. Policjanci apelują do kierowców o zachowanie ostrożności

Autor zdjęcia: Pixabay.com

Pogarszają się warunki na drogach. Zimowa aura w powiecie piskim sprawiła, że we wtorek (30 listopada br.) wieczorem policjanci pracowali na miejscu kilku zdarzeń drogowych. Ich przyczyną było niedostosowanie prędkości przez kierujących do warunków drogowych.
Najpoważniejsze zdarzenie miało miejsce po godz. 20.00 na trasie Kosinowo- Pogorzel Wielka w gminie Biała Piska.

Kierujący pojazdem marki Toyota Avensis najwyraźniej nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze. Stracił panowanie nad autem i zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie uderzył w jadący naprzeciwka pojazd marki Renault Master. Kierujący toyotą to 30-letni mieszkaniec Gołdapi. Mężczyzna był trzeźwy. Jechał z 28-letnią pasażerką, która zabrana została do szpitala z uwagi na odniesione obrażenia. Policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności tego wypadku — relacjonuje nadkom.Anna Szypczyńska, rzecznik prasowy KPP w Piszu

Również wczoraj, przed godz. 20.00, doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego w okolicach miejscowości Jabłoń w gminie Pisz. Jak informuje nadkom. Anna Szypczyńska, kierujący pojazdem marki Mercedes nie dostosował prędkości do warunków drogowych w wyniku czego zjechał do przydrożnego rowu, gdzie samochód dachował. W zdarzeniu tym nikt nie ucierpiał. Kierującym mercedesem był 20-letni mieszkaniec Pisza. Za popełnione wykroczenie ukarany został przez policjantów mandatem karnym.

Do przydrożnego rowu zjechał także kierowca pojazdu marki Opel. Było to kilka minut wcześniej na trasie Orzysz-Giżycko. W tym przypadku przyczyną także było niedostosowanie przez kierującego prędkości do warunków panujących na drodze.

Policjanci apelują do kierowców o zdjęcie nogi z gazu i zachowanie ostrożności na drogach.

KPP w Piszu


2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5