Wikingowie obrabowali Olecko z medali. 42 sztuki!

2021-11-30 11:20:22 (ost. akt: 2021-11-30 12:19:09)
Wikingowie młodzi, ale doświadczenie medalowe mają niemałe!

Wikingowie młodzi, ale doświadczenie medalowe mają niemałe!

Autor zdjęcia: archiwum klubu

SPORTY WALKI/// Wikingowie znów w natarciu! Podopieczni trenera Zbigniewa Glinko 27 listopada rozbili bank w Olecku. Z VI LZS COP w taekwondo olimpijskim przywieźli aż 42 medale!
O sukces nie było łatwo. Na miejscu stawiło się łącznie 120 zawodników z 6 klubów. Impreza przyjęła charakter Otwartych Mistrzostw Warmińsko-Mazurskiego Zrzeszenia LZS, a swym patronatem honorowym objął ją burmistrz Olecka, Karol Sobczak.
Choć czasy niełatwe, nasi taekwondziści wyruszyli w pokaźnym, 28-osobowym składzie. Cel był jasny. Przypomnieć o mocnej pozycji w regionie, którą – na przestrzeni lat – wypracowali sobie Wikingowie.

Efekt? Aż 42 medale: 15 złotych, 12 srebrnych i 15 brązowych. Z niesamowitej strony zaprezentowały się zwłaszcza Anna Stachelek, Roksana Wasilewska i Kornelia Piekarska, które „pozamiatały” swoje kategorie i dominowały zarówno w konkurencjach sprawnościowych jak i w kyorugi (walki bezpośrednie).

O włos od podobnego dorobku byli inni dwukrotni medaliści: Witek Liszewski (złoto i srebro), Martini Brzeziński (złoto i brąz), Ilianna Jastrzębska (złoto i srebro), Zuzanna Niedźwiecka (złoto i brąz), Lena Mocarska (2x srebro), Kacper Tomaszewski (srebro i brąz), Ksawery Kubrowski (złoto i srebro), Morani Brzeziński (2x brąz), Piotr Kuliś (2x srebro), Tymoteusz Czarnecki (złoto i brąz), Jerzy Czajka (złoto i srebro).

Po krążku wywalczyli ponadto: Brunon Szymańczyk (brąz), Joanna Trzonkowska (srebro), Antoni Liszewski (brąz), Jakub Gudanowski (brąz), Fabian Domusiewicz (brąz), Gabriel Januszanis (srebro), Kacper Wasilewski (złoto), Olaf Matusiak (brąz), Zofia Stachelek (brąz), Kamil Gudanowski (złoto), Jakub Piątek (brąz) i Samuel Piekarski (brąz).

Kamil Kierzkowski

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5