Marcin Chmielewski w tenisowym zarządzie województwa

2021-11-22 09:49:16 (ost. akt: 2021-11-22 09:54:52)
Marcin Chmielewski (2. z lewej) w nowym zarządzie WMZT

Marcin Chmielewski (2. z lewej) w nowym zarządzie WMZT

Autor zdjęcia: archiwum prywatne

TENIS/// Warmińsko-Mazurski Związek Tenisowy wybrał nowe władze. W zarządzie pojawiła się kluczowa postać piskiego tenisa – Marcin Chmielewski (Pisz-Point).
Jego wysoki poziom szkoleniowo-organizacyjny znany był w naszym powiecie od dawna. Teraz jego doświadczenie i świeże spojrzenie na dyscyplinę przyda się na szczeblu wojewódzkim, którym – z pozycji nowego prezesa – dowodził będzie inny ceniony działacz i trener, Roman Pasyniuk.

– Nie ukrywam, że miło było usłyszeć swoje nazwisko w kontekście kandydatów do nowego zarządu. Na spotkaniu było ponad 30 delegatów, każdy włożył dużo w rozwój tenisa w naszym regionie – przyznaje Marcin Chmielewski.

Czym dokładnie zajmować się będzie w strukturach piski zawodnik i szkoleniowiec? – Jeszcze nie dokonano przydziału obowiązków. Ale na pewno będę chciał się poświęcić konstruowaniu wojewódzkiego kalendarza turniejowego i innym sprawom związanym z organizacją imprez dla dzieci i młodzieży. Deklaruję pełne zaangażowanie w pracę – mówi piszanin. – Cieszy mnie coraz większa integracja i profesjonalizacja wojewódzkich struktur. Wcześniej trochę brakowało chociażby zwykłej komunikacji między ośrodkami – dodaje i już szykuje się do kolejnych podbojów ze swymi podopiecznymi.

– Nasi zawodnicy grają praktycznie na okrągło. W październiku przystąpiliśmy do tzw. Narodowego Programu Upowszechniania Tenisa, dzięki czemu sekcja Tenis10 (dzieci do 10. roku życia) liczy w naszym klubie ponad 40 dzieci. Pracy jest dużo, a sytuacji nie ułatwia niepewność, którą w ostatnim czasie znów wprowadzają kwestie związane z wirusem. Mamy jednak nadzieję, że uda się nam zrealizować wszystkie cele zaplanowane na ten rok i początek przyszłego – podsumowuje szkoleniowiec Pisz-Point.

Kamil Kierzkowski

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5