Akcja „Nakręć się na pomaganie” rozkręciła się na dobre. Mamy już ponad tonę nakrętek

2021-11-12 07:16:44 (ost. akt: 2021-11-12 07:31:37)

Autor zdjęcia: KPP Pisz

Zbiórka plastikowych korków dla 5-Natana rozkręciła się na dobre, a to wszystko dzięki ludziom dobrej woli, których nie brakuje. Dostarczają oni nie tylko plastikowe korki, ale także prezenty dla Natana. Wśród nich znalazła się wymarzona piłka i książeczki do kolorowania. Wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy !!!
Do VI edycji akcji „Nakręć się na pomaganie” bardzo aktywnie włączyli się mieszkańcy powiatu piskiego, a zwłaszcza Orzysza, skąd pochodzi 5-letni Natan. To on jest bohaterem tej edycji. Ten niezwykle radosny i uśmiechnięty chłopczyk ma wrodzoną wadę układu nerwowego przejawiającą się przepukliną oponowo – rdzeniową, rozszczepem kręgosłupa i wodogłowiem.


Pieniądze ze sprzedaży nakrętek przeznaczone zostaną na jego leczenie i rehabilitację. Marzeniem rodziców jest usamodzielnienie syna w jak największym stopniu i jego pionizacja, a na to potrzebne są pieniądze.


Przez zaledwie dwa miesiące dzielnicowemu z Białej Piskiej udało się nazbierać ponad tonę plastikowych korków. To wszystko dzięki ludziom o wielkich sercach, którzy włączyli się w pomoc Natanowi. Do akcji dołączają różne placówki oświatowe i instytucje z sąsiednich powiatów.W ostatnim czasie nakrętki dotarły od strażaków OSP w Odojach, którzy zebrali je wspólnie z mieszkańcami. Nasze przedsięwzięcie na szeroką skalę rozkręca się także w Białymstoku.To zasługa pana Tomasza, który bezinteresownie rozpropagował piską akcję na terenie tego miasta i systematycznie przysyła paczki z nakrętkami. W jednej z nich była wymarzona przez Natana piłka, w innych książeczki do kolorowania.Dzielnicowy z wielką przyjemnością odwiedził Natana i przekazał mu te dowody sympatii. Chłopiec bardzo się ucieszył z prezentów i od razu zaczął grać z policjantem w piłkę siedząc na wózku, a w przerwie meczu było wspólne kolorowanie nowych książek.

Wiele razy wspominaliśmy o tym, że paczki z nakrętkami docierają także z zagranicy. Tym razem worki pełne plastikowych korków przyjechały do dzielnicowego prosto z Włoch, a to za sprawą pana Zenona. Wczoraj dwa duże kartony z plastikowymi korkami dotarły do Komisariatu Policji w Białej Piskiej z Irlandii. Przysłała je pani Agnieszka. Jak widać VI edycja akcji „Nakręć się na pomaganie” nie ma granic.


Za wszystkie dowody życzliwości oraz za każdą ilość nakrętek serdecznie dziękujemy i prosimy o więcej. Wspólnymi siłami możemy pomóc 5-letniemu Natanowi stanąć na nogi!!!

KPP w Piszu
2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5