W Rucianem-Nidzie zarażali folkiem

2021-11-09 07:00:00 (ost. akt: 2021-11-09 06:14:04)

Autor zdjęcia: Piotr Bogdaszewski

W sali widowiskowej Domu Kultury w Rucianem-Nidzie w piątek (5 listopada) odbył się wyjątkowy koncert, podczas którego swoją autorską płytę promował zespół „Zarażeni folkiem” działający przy Piskim Stowarzyszeniu Miłośników Kultury MAZURIA.
Zespół skutecznie rozsiewał muzyczne „zarazki”, bo z każdym dźwiękiem płynącym ze sceny zainfekowanych muzyką było coraz więcej. W rezultacie energetyczny koncert tej sympatycznej grupy spowodował, że chyba każdy z przybyłych na piątkowe wydarzenie poczuł się „zarażony folkiem”.


fot.Piotr Bogdaszewski

To już druga - ale pierwsza autorska - płyta tego zespołu. Płyta powstała w ramach realizacji zadania publicznego Powiatu Piskiego „Niech się pieśń niesie”, którego celem było propagowanie kultury ludowej w nowej odsłonie.


fot.Piotr Bogdaszewski

Znalazły się na niej autorskie utwory bazujące na tekstach Warmii i Mazur w wydaniu folkowym. Muzykę do tekstów stworzył opiekun grupy - Mariusz Trupacz. Wcześniej zespół zaprezentował utwory z tejże płyty na dwóch koncertach, które odbyły się w piskich szkołach średnich. Najnowszy teledysk zespołu do utworu ,,Świeci miesiąc świeci" można obejrzeć w internecie, na kanale YouTube (link do teledysku - https://youtu.be/lKQHsXJQgLk)

Skład zespołu działającego przy Stowarzyszeniu MAZURIA w Piszu: Małgorzata Jermacz - wokal, Agnieszka Kulikowska - wokal, Emilia Markowska - wokal, Gabriela Trupacz - skrzypce, Kacper Jermacz - gitara solowa, Tomasz Kolbusz - gitara basowa, wokal, Paweł Pupek - instrumenty perkusyjne i Mariusz Trupacz - akordeon, wokal.

Elżbieta Żywczyk2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5