Najważniejsza jest dobra współpraca

2021-10-27 05:54:19(ost. akt: 2021-10-27 07:43:46)
Piotr Feliński, burmistrz miasta i gminy Ruciane-Nida

Piotr Feliński, burmistrz miasta i gminy Ruciane-Nida

Autor zdjęcia: Archiwum

Trwa nasz plebiscyt "Samorządowiec 2021 roku". Piotr Feliński, burmistrz Rucianego-Nidy zajmuje szóste miejsce w rankingu regionalnym i tym samym najwyższą lokatę wśród wszystkich samorządowców z powiatu piskiego (dane z 27 października, godz.6.00).
Poprosiliśmy Piotra Felińskiego o ocenę swojej obecnej kadencji. Zapytaliśmy też o plany na najbliższą przyszłość.

— Panie Burmistrzu, co jest Pana największym sukcesem w tej kadencji? Co udało się osiągnąć?

— Uważam, że największym sukcesem jest osiągnięta współpraca z radnymi Rady Miejskiej Ruciane–Nida oraz pracownikami urzędu jak i jednostek podległych, a także na szczeblu lokalnym z samorządami należącymi do Stowarzyszenia Wielkie Jeziora Mazurskie 2020, czy partnerami z Obwodu Kaliningradzkiego oraz Litwy. To dzięki prężnej współpracy i wzajemnego zrozumienia potrzeb mieszkańców udaje się osiągnąć cel w realizacji zamierzonych działań. Dzięki właśnie tej współpracy oraz sumiennej pracy i zaangażowaniu w dobro wspólne naszych mieszkańców udało się przy współudziale środków zewnętrznych zrealizować wiele inwestycji, poczynając od infrastruktury drogowej, wodno–kanalizacyjnej, termomodernizacji budynków czy OZE. Za jeden z największych sukcesów uważam jednak pozyskanie dla Rucianego-Nidy terenu potartacznego, czyli ok. 14 hektarów terenu inwestycyjnego w samym centrum miasta, nad jeziorem Guzianka Duża. Teren ten umożliwi budowę ogólnodostępnego basenu portowego i infrastruktury turystyczno-rekreacyjnej, co do tej pory nie było możliwe ze względu na brak gruntów stanowiących własność gminy bezpośrednio położonych przy zbiornikach wodnych.

— Z czego najmniej się Pan cieszy? Co uznaje Pan za porażkę?

— To co się nie udało? Chyba tylko to, że nie zrealizowaliśmy jeszcze więcej inwestycji, ponieważ potrzeby gminy w zakresie nowych inwestycji są bardzo duże, a inwestycje które były zrealizowane 40 – 50 lat temu wymagają remontu bądź gruntownej przebudowy i bardzo dużych nakładów finansowych. Dlatego też prowadzone są wszelkie starania aby planowane inwestycje były realizowane z dofinansowaniem środków zewnętrznych.

— Najważniejsze wyzwania, priorytetowe zadania na najbliższy czas?

— Plany na przyszłość są obszerne, jednak ich realizacja kształtowana jest budżetem inwestycyjnym gminy oraz możliwościami ubiegania się o środki zewnętrzne. Niemniej jednak priorytetem jest zagospodarowanie terenu po byłym tartaku, realizacja ścieżki pieszo – rowerowej w ramach projektu bioróżnorodności, termomodernizacja obiektów użyteczności publicznej wraz z instalacjami OZE czy rewitalizacja wieży wodnej. Mówiąc w skrócie - realizacja zadań, na które gmina bądź złożyła fiszki projektowe, bądź już otrzymała dofinansowanie.

— Dziękuję za rozmowę.
— Dziękuję.

Rozmawiała Elżbieta Żywczyk


Głosować można do 2 listopada 2021.

Poniższa tabela aktualizuje się po oddaniu każdego głosu.
Koszt wysłania jednego sms to 2,46 zł z VAT za SMS





2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5